Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ve čtvrtek 20.8. 2015 se koná na pražském Žižkově akce pro všechny milovníky moderních technologií - #UCLday. Během dne proběhnou přednášky na témata Internet of Things, Vývoj pro Android, iOS a Windows 8. Za navštívení budou stát také krátké laby, kde si budete moci vyrobit vlastní aplikaci pro Apple Watch nebo Android Wear. K vyzkoušení bude řada různých robotů a gadgetů z oblasti Open Hardware a Internet of Things a prohlédnout si bude možné rovněž zařízení z rodiny Arduino, s jejichž pomocí lze řídit například celou domácnost. Podívejte se na konkrétní program události a podrobnější informace o #UCLday, který pro širokou veřejnost pořádá vysoká škola Unicorn College. #UCLday je zcela zdarma a není nutná žádná registrace!
Tiskni
Sdílej:
Co neni moderniho na wearables, ktere pouziva strasne moc lidi?
Já jsem o tom zatím jen četl. Používat jsem to nikoho neviděl.
Uprav si svou definici pojmu moda.
Móda/módní != moderní