Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Uživatelé Adobe produktů pracující se systémem barev Pantone mohou být překvapeni, když otevřou své výtvory v nových verzích produktů a místo svých pečlivě vybraných barev uvidí černou. Adobe odstranilo jejich definice a chce-li uživatel s nimi pracovat stejně jako dosud, potřebuje licenci u Pantone v ceně 15 dolarů měsíčně. Další možností je použité Pantone barvy ručně definovat nebo jejich definice zkopírovat ze starších verzí (Dovoluje to licence?), viz video na YouTube. Konkrétní barvu lze najít například na Encycolorpedii. Pro Pantone barvy bez Pantone názvů lze použít zdarma plugin Freetone (YouTube).
Tiskni
Sdílej:
když otevřou své výtvory v nových verzích produktůPřičemž „v nových verzích produktů“ neznamená že něco ručně aktualizovali nebo že měli možnost neaktualizovat, protože teď je to SaaS a předplatné a spouští se to vždycky z internetu, ne?
[...] O cene taky ne protoze kdyby Pantone reklo - tak hele licence vas bude stat 1500 na 10 let, tak nikdo ani necekne, proste ferova cena v branzi. Kdyz se to ale prezentuje jako mesicne vypalne tak se hned zvedne povyk[...]15$/mesic za 10let ale neni 1500$, je to 1800$ coz je ~50000Kc = ze by nikdo ani necekl?