Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Uživatelé Adobe produktů pracující se systémem barev Pantone mohou být překvapeni, když otevřou své výtvory v nových verzích produktů a místo svých pečlivě vybraných barev uvidí černou. Adobe odstranilo jejich definice a chce-li uživatel s nimi pracovat stejně jako dosud, potřebuje licenci u Pantone v ceně 15 dolarů měsíčně. Další možností je použité Pantone barvy ručně definovat nebo jejich definice zkopírovat ze starších verzí (Dovoluje to licence?), viz video na YouTube. Konkrétní barvu lze najít například na Encycolorpedii. Pro Pantone barvy bez Pantone názvů lze použít zdarma plugin Freetone (YouTube).
Tiskni
Sdílej:
když otevřou své výtvory v nových verzích produktůPřičemž „v nových verzích produktů“ neznamená že něco ručně aktualizovali nebo že měli možnost neaktualizovat, protože teď je to SaaS a předplatné a spouští se to vždycky z internetu, ne?
[...] O cene taky ne protoze kdyby Pantone reklo - tak hele licence vas bude stat 1500 na 10 let, tak nikdo ani necekne, proste ferova cena v branzi. Kdyz se to ale prezentuje jako mesicne vypalne tak se hned zvedne povyk[...]15$/mesic za 10let ale neni 1500$, je to 1800$ coz je ~50000Kc = ze by nikdo ani necekl?