Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Android-x86, tj. port mobilního operačního systému Android na standardní PC s architekturou x86, byl vydán v nové stabilní verze 9.0-r1. Přehled novinek v oficiálním oznámení.
Tiskni
Sdílej:
Nedokážu udělat myší gesto „dva prsty od sebe/k sobě“ (Ctrl/Alt/Shift nepomohl).Vyřešeno: Dvojklik a držet a táhnout nahoru/dolu.
máš v androidoj nainstalovaný takový ty virtualbox guest additions jestli jako vůbec existujou pro android??
V čem to spouštíte?Na reálne železo to inštalujem ako UEFI inštalácia. Ak to nebude chcieť odo mňa nejaké potvrdenie licencie, zrejme skusím toto.
Na reálne železo to inštalujem ako UEFI inštalácia.Na reálné železo se to instaluje podle toho, jestli to má UEFI nebo legacy boot. A podle mě to nijak nesouvisí s tím, že je ve VirtualBoxu špatně nastavitelná grafika a že nefunguje USB webkamera. Jinak já to chci primárně na to, že občas po mně někdo chce spustit aplikaci na smartphone a já si přece nebudu kvůli tomu kupovat fyzický smartphone (k ničemu jinému ho nevyužiju, na běžné používání ho používat nedokážu, vyzkoušeno několik Androidů i iPhonů).
ke kamerce de přistupovat z virtuálky v avd v ide android studiu nebo intelij idea hele. jen se nesmí to samý fyzický zařízení strčit najednou jako přední i zadní kamerka pak apka co přistupovala ke kamerce padala. zkoušela sem to na interní kamerce v notebooku která je ale jakoby strčená v usb takže asi jako dobrý ;D
jen avd teda jako neni moc na používání spíš teda na vývoj testování a tak
joa ten samotnej avd je postavenej na qemu takže jestli se ti nechce instalovat jednu z těch dvou věcí tak možná dělat pokusy s tim samotným qemu misto virtualboxu ale nevim.