Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Android-x86, tj. port mobilního operačního systému Android na standardní PC s architekturou x86, byl vydán v nové stabilní verze 9.0-r1. Přehled novinek v oficiálním oznámení.
Tiskni
Sdílej:
Nedokážu udělat myší gesto „dva prsty od sebe/k sobě“ (Ctrl/Alt/Shift nepomohl).Vyřešeno: Dvojklik a držet a táhnout nahoru/dolu.
máš v androidoj nainstalovaný takový ty virtualbox guest additions jestli jako vůbec existujou pro android??
V čem to spouštíte?Na reálne železo to inštalujem ako UEFI inštalácia. Ak to nebude chcieť odo mňa nejaké potvrdenie licencie, zrejme skusím toto.
Na reálne železo to inštalujem ako UEFI inštalácia.Na reálné železo se to instaluje podle toho, jestli to má UEFI nebo legacy boot. A podle mě to nijak nesouvisí s tím, že je ve VirtualBoxu špatně nastavitelná grafika a že nefunguje USB webkamera. Jinak já to chci primárně na to, že občas po mně někdo chce spustit aplikaci na smartphone a já si přece nebudu kvůli tomu kupovat fyzický smartphone (k ničemu jinému ho nevyužiju, na běžné používání ho používat nedokážu, vyzkoušeno několik Androidů i iPhonů).
ke kamerce de přistupovat z virtuálky v avd v ide android studiu nebo intelij idea hele. jen se nesmí to samý fyzický zařízení strčit najednou jako přední i zadní kamerka pak apka co přistupovala ke kamerce padala. zkoušela sem to na interní kamerce v notebooku která je ale jakoby strčená v usb takže asi jako dobrý ;D
jen avd teda jako neni moc na používání spíš teda na vývoj testování a tak
joa ten samotnej avd je postavenej na qemu takže jestli se ti nechce instalovat jednu z těch dvou věcí tak možná dělat pokusy s tim samotným qemu misto virtualboxu ale nevim.