abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:11 | Bezpečnostní upozornění

    V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:00 | IT novinky

    Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 12:33 | Zajímavý software

    Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:33 | IT novinky

    Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.10. 18:11 | Nová verze

    Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    7.10. 16:33 | IT novinky

    Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    7.10. 15:55 | Nová verze

    Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.10. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 23:55 | Komunita

    Ubuntu 26.04 LTS bude (𝕏) Resolute Raccoon (rezolutní mýval).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    6.10. 21:00 | Nová verze

    Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (46%)
     (15%)
     (17%)
     (21%)
     (15%)
     (17%)
     (15%)
     (15%)
    Celkem 198 hlasů
     Komentářů: 13, poslední včera 07:41
    Rozcestník

    Apple investuje sto miliard dolarů v USA, Trump chce cla na polovodiče z dovozu

    Americká technologická společnost Apple uskuteční v USA další investice ve výši sta miliard dolarů (2,1 bilionu korun). Oznámil to ve středu šéf firmy Tim Cook při setkání v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Trump zároveň oznámil záměr zavést stoprocentní clo na polovodiče z dovozu.

    7.8. 12:22 | Ladislav Hagara | IT novinky


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    7.8. 16:17 coto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple investuje sto miliard dolarů v USA, Trump chce cla na polovodiče z dovozu
    To jako na kremik a germanium nebo na vyrobky z nich? :)
    7.8. 16:43 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple investuje sto miliard dolarů v USA, Trump chce cla na polovodiče z dovozu
    To by bola sranda, keby sa to clo zohľadnilo vo finálnej cene pre kupujúceho. Tak ako je tomu obvykle.

    Nepredpokladám že by im niekto dovážal tie polovodiče za pôvodnú cenu, a veškeré financie z predaja rovno odviedol ako clo.
    7.8. 23:02 Ovoce | skóre: 16 | blog: Vyplizlo_ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple investuje sto miliard dolarů v USA, Trump chce cla na polovodiče z dovozu
    Pár novejch prosklenejch obchodů, úplatky ve Washingtonu, jachta v Kalifornii, deset miliard reklama, 70 miliard share buyback, a vidíte že to jde když se chce, odpusťte tomu géniovi další daně :D
    8.8. 05:38 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple investuje sto miliard dolarů v USA, Trump chce cla na polovodiče z dovozu
    Nezabudol mu niekto dať aj tehlu zlata ako také drobné všimné za dotácie?
    |🇵🇸 avatar 9.8. 00:21 |🇵🇸 | skóre: 93 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: patolízalství

    Však Tim Apple si sice neklekl, aby Donnymu vysál jeho μpéro, ale aspoň tam poskakoval se zlatým těžítkem.

    Takhle to chodí v tyraniích – leníci chodí poníženě škemrat o privilégia.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    9.8. 15:50 PetebLazar | skóre: 35 | blog: l_eonardovo_odhodlani
    Rozbalit Rozbalit vše Re: patolízalství
    Je to krásný příklad toho, že vyšší postavení sebou nepřináší více svobody, ale pouze ostudnější formy ponížení.
    |🇵🇸 avatar 9.8. 15:54 |🇵🇸 | skóre: 93 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: patolízalství
    On tam sice Tim Apple chvíli trapně poskakoval a blábolil, ale jsem si jistý, že za ty miliardy to stojí.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    9.8. 17:04 PetebLazar | skóre: 35 | blog: l_eonardovo_odhodlani
    Rozbalit Rozbalit vše Re: patolízalství
    Trump si již za týden nebude pamatovat, že k události došlo, ale ostuda Timovi zůstane napořád.
    11.8. 15:51 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apple investuje sto miliard dolarů v USA, Trump chce cla na polovodiče z dovozu
    Trump neni zadny blazen, na clech delaly ty nejvetsi hlavy z ekonomiky - neni to napad ani vize Trumpa, je to vec, kterou si vzal za svce od svych poradcu.

    Ano Trump hazi cisly, neberte Trumpa dolosvne, ale berte jej vazne, plno lidi je bere doslovne a nebere vazne - USA jsou totalne v prdeli, jsou pred krachem a rozxpadem statu, mozna i obcanskjou rasovou valkou, kdyz ji neudrzi.

    Diky Bidenovi uz davno krachl USD, tim, jak sakl na ruske reservy a odstrihl Rusko od SWIFT, tak se statyu zacaly ptat a co kdyz i mi poslewme USA doprdele a nebude se nechavaty dale vysavat ? - takce Cinsky platebnni system, ktery jede v radu sekund a ne radu dnu a je stoji 1/1000 trasnaskce.

    Presli na narodni meny v dilcich obchodech, prestali nakupovat USD a s nimi i US obligace US statu - prechazeji na zlato, ropu a narodni meny, zkousi hledat nahradu, mozna na to ma Cina se svim virtualnim krypto Yuanem krytym zlatem - to ze se uz Ropa i Plyn obchodji za Rupei a Yuany dela USA velke vrasky na cele a brutalne ztraci, kazdy si totiz musel pujcovat od USA USD - tim musel nakupovat jejich statni dluhopisy - jako bonus Cina ukazal, ze umi prodat USD zpet - a nektere staty koupily USD od Ciny - voala zly sen USA - ze se jim byt jen jediny emitovany USD vrati jako inflacni penize zpet do USA a tim je zacnou pokladat ;-) To byla sila USD, pod pohruzkou bombardovani musel kazdy nakupovat USD, nekteri chteli, USA je vesele tiskly a zatimco jina mena uz by mela hodnotu tolaetniho papiru, USA vedeli, ze se jim jediny takjto vytvoreny USD nevratit zpet a bude vesele kolovat ve svetove ekonomice - a tohle ted konci a s tim muze skoncity i USA a propadnou se pod Rusko, Cinu, Indii ale i pod uroven extremne silneho Polska - na to ze nikoho neokupuje, nevysava jeho ekonomika silne stoupa a patri mezi 14 nejtesich zemi sveta.

    Podvod zvany HDP uz nikoho nezajima, je to podvod USA jak lhat o G7 ze jsou ekonomicky na spici - proste kdyz mas nejvetsi kllace a urcujes pravdila, tak si taky zajistis nejaky merny ukazatel, ktery si sam zfalsujes ;-) Asi jako spravny diktator volby - kdo vlkadne nedovolu opozici, dovoli jen rizneou opozici a v USA neni ani opozice, jsou tam 2 strany teze mince - i Trump byl predvybran a schvalen FED, majiteli BlackRocku, Vuanguardu a BigPharma a zbrojaru a tezaru ...

    Cili USA ma jedinou sanci, oskubat sve obcany, a okholit vsechny firmy, co nevyrabi v USA a donutit je, vyrabet v USA minimalne pro US trh - USA totiz mely dokoduk, budet hodni, budete nakupovat USD, jinak vas zbombardujem ;-) ale zato budete mit bezcelni pristup na US trh - a jak konci USD, trak konci tenhle benefit - ale vzazlstvi se snazi USA zachopvat, dnes dluhy USA plati jen EU, ta jeidna je ted devkou USA a bude jim platit jejich moresy, predrazene suroviny atd. Cina je poslal nekam, Indie taky, Brics se utvrdil, ze USA uz neni v pozici bombnardovat vyuslelou zemi, muze bom,bardovat Afghanisan, ale uz ne zemi s proti vzdusnou obranou, vladajici satelity a radiovy boj - tam uz je US army slepa a konec koncu prohrala i s pastvci koz v Afghanistanu, nebot zvrhu dokazlai cokoliv, naz zemu uz USA nedokaze vubec nic, vsude dostala na prdel ... uz i ta Afrika je vyzbrojena ruskymi a Cinskymi zbranemi - tak USA bombarduje aspon Smalsko a chjce jim urast ropu, Jemen sice zbombradovali do strewdoveku, ale diky levnym zbranim, jim odstreluji nakladni lode - a USA plati miliardy USD za munici a Jemenci strili raketkou za 50USD z trubky zvane RPG a naletavaji drony s trochou TNT ci jinou vybusninou.
    |🇵🇸 avatar 11.8. 16:40 |🇵🇸 | skóre: 93 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rauš
    na clech delaly ty nejvetsi hlavy z ekonomiky

    Ron Vara též známý jako Peter Navarro. Magor. Dál ty izákovy bláboly ani netřeba číst.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.