Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
LWN.net informuje, že Bílý dům (sídlo amerického prezidenta) uvolnil zdrojové kódy systému pro zveřejňování a podepisování petic "We the People" běžícího na oficiálních stránkách Bílého domu. Zdrojové kódy jsou ke stažení na serveru GitHub pod licencí GPLv2+.
Tiskni
Sdílej:
Dôrazne žiadam Českú republiku, aby zbytočne nepchala hnáty do osieho hniezda a okamžite prepustila vyššie menovanú osobu. V opačnom prípade sa s dôraznou žiadosťou obrátim na Biely dom, ench zriadi nad Českou republikou bezletovú zónu a po skončení akcie nech zruší Českú republiku a jej bývalé územie rozdelí medzi okolité štáty.
Táto petícia obdržala takmer 30.000 podpisov, čo ju radí na úctihodné ôsme miesto. Nech zomrie právo, nech žije ad hoc všeobecná demokracia!Srabácký a ubohý přístup, zabijte sami sebe místo toho a ukažte, že jste frajerKytarista Dimebag Darrell zastřelen na pódiu během koncertu - asi nechtěl dopadnout stejně.
Že bych každý den v Praze vystřílel celý autobus/vagón metra? Co kdyby náhodou někdo chtěl odpálit bombu? Mám právo se bránit!
Plně respektuju právo na obranu, ale pochybuju, že by se dalo považovat útok na někoho jen protože se přiblížil na "nebezpečnou" vzdálenost. Asi bude ideální nespekulovat a počkat na soud, ale pokud ho skutečně shodil z pódia, na následky čehož zemřel je obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti/zabití zcela v pořádku.
lol? Zabil, tak ať sedí. ... Kdyby tohle udělal český občan v USA, taky by ho jistě zavřeli.To je ten problém. Prokázat kauzální souvislost mezi jakoukoli Blythovou aktivitou a smrtí dotyčného nebude pro obžalobu jednoduché. Byl to koncert, tam lidi dělají všelijaké hovadiny, skáčí na pódium, skáčí z pódia, sem tam někdo někoho pokope na zemi... Jak chcete dokázat, že to výrazně opožděné úmrtí způsobil právě Blythe nějakým zjevným excesem?