Společnost Purism představila mobilní telefon Librem 5 USA. Jedná se o telefon Librem 5 vyráběný v USA. Předobjednat jej lze za 1 999 dolarů. Librem 5 lze předobjednat za 699 dolarů.
Příspěvek na blogu organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) informuje, že Certbot, tj. oficiální klient certifikační autority Let’s Encrypt, dospěl do nové stabilní verze 1.0. Oficiálně tak byla ukončena beta fáze jeho vývoje. Certbot byl představen v květnu 2016.
Mozilla vydala novou verzi 0.6 svobodného softwaru DeepSpeech pro převod řeči na text. Přehled novinek v příspěvku na blogu Mozilla Hacks.
Dnes měl na YouTube premiéru krátký sci-fi film SKYWATCH. Colin Levy na něm strávil téměř 6 let. Pro vytvoření 3D grafiky byl vybrán Blender. Film byl z části financován z kampaně na Kickstarteru.
Netflix uvolnil framework pro datovou vědu Metaflow jako open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána nová verze 4.1 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Opravena byla také řada bezpečnostních chyb.
Po více než roce od vydání verze 5 byla vydána nová verze 5.1 linuxové distribuce elementary OS (Wikipedie) vycházející z Ubuntu. Kódové jméno této nejnovější verze je Hera. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Byla vydána verze 3.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl vydán Mozilla Firefox 71.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na stránce věnované vývojářům. Firefox pro Windows přináší Obraz v obraze aneb možnost sledování videa v samostatném okně. Ve verzi pro Linux se tato novinka objeví v lednu. Vylepšen byl správce hesel Lockwise. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby.
Byla vydána verze 11.0 italské linuxové distribuce CAINE (Computer Aided INvestigative Environment) s kódovým názvem Wormhole. Jedná se o živou linuxovou distribuci zaměřenou na forenzní analýzu digitálních dat. Nejnovější CAINE vychází z Ubuntu 18.04 a přináší řadu nových nebo aktualizovaných softwarových nástrojů.
Příspěvek na blogu Giant Pockets představuje emulátor Box86 umožňující spouštět aplikace pro x86 na architektuře ARM. Diskuse na stránkách open source kapesního počítače a herní konzole Pyra.
Tiskni
Sdílej:
Current version is higly experimental and early, and most stuff wont run and run correctly.
Ale na druhú stranu, kde inde by som dostal 52%?Na DEC Alpha nejspíš taky.
Nevíte někdo, jak to vypadá s tou konzolí Pyra? Ve FAQ píší „We plan to start shipping within this year though“ – ale nevím, jestli to platí pro letošní rok nebo nějaký jiný.
The secret to speed is that most system libs games uses are not emulated, but running natively. Why emulating the function “memcpy” when you can use the native version instead? Why not also using the native OpenGL functions? Or SDL?To jsem si vlastně nikdy neuvědomil, že když spouštím věci v chrootu přes qemu-user, tak to je principiálně pomalejší než by to mohlo být protože se úplně zbytečně emuluje libc a další knihovny, které můžou běžet nativně (pokud to samozřejmě není staticky linkovaná aplikace). Samozřejmě to nepomůže pokud má aplikace hotspot v sobě, ale pokud se většina času tráví v libc/gtk/sdl/fftw, tak to musí být super. Akorát teda opruz programovat, protože se musí překládat calling convention a asi to někdy může nefungovat vůbec, pokud jsou struktury jinak rozvržené v paměti.