Portál AbcLinuxu, 8. května 2025 01:17
Při kopírování se v Linuxu místo Ctrl+V běžně používá střední tlačítko myši (Principy práce v X). Phoronix informuje o snaze některých vývojářů GNOME tento pohodlný způsob kopírování v prostředí GNOME standardně zakázat a střední tlačítko myši použít pro kontextové menu.
Tiskni
Sdílej:
Což o to, spustit konfigurační nástroj není až takovej problém, ale nalézt tam některý volby jde jedině v případě, že si je tam domyslím.Od toho je tam vyhledávání.
WTF?Selections Drag to create Selection context menu shows up, tiny handles (handles are there not to allow modifying existing selection) Clicking on selection fades out menu, scales up handles Handle "mode" times out after 1000ms and fades in the context menu again. Double click to select word Right click to select word Triple click to select paragraph
Taky mne překvapilo, že by tablet měl tak málo tlačítekWacom mívá tak od 4 výš plus dvě na tužce, hrot a gumu.
Originální pero k Eee Note EA800 má jenom hrot, boční tlačítko není vyvedené. Pero dodávané k thinkpadu X200T má kromě hrotu a gumy jen jedno tlačítko. Na Wacomu Bamboo jsou sice postranní tlačítka dvě, ale nemyslím si, že by tomu tak bylo u starších generací (předtím jsem měl volito).
Tož koulí ve stojánku se to vysvětlilo ... taky se musí čistit tak často, jako to bývalo na starých noteboocích? Musel čistit, tak 1x - 2x denně.
To záleží na tom, jakou má kdo kůži. Já trackman marble čistím jednou týdně jen tak ze zvyku (ta trocha hnusu funkčnosti nebrání) a větší (Marble FX, brzy slimblade) ještě méně.
ergonimicky
wat
pomer velikosti k dospele ruce zhruba jako pomelo
[citation needed]
IMHO Expert Mouse je lepší než SlimBlade - u SlimBlade se skroluje přímo koulí, což je celkem nah*vno.
Aspoň to nedrhne a nevydává zvuky jako kafemlýnek. S expert mouse kvůli tomu nevydržím ani minutu.
oid DBusMenuExporterPrivate::addAction(QAction*, int): Already tracking action "Previous log entry" under id 708 void DBusMenuExporterPrivate::addAction(QAction*, int): Already tracking action "Next log entry" under id 709 void DBusMenuExporterPrivate::addAction(QAction*, int): Already tracking action "Clear execution log" under id 710A pak bud umre Unity anebo aplikace umre s chybou:
fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server :0.Kazdopadne je to offtopic. Muj prispevek mel byt hlavne o tom, ze pro Wokenni ovladani si nabootuju Wokna. Kdybych chtel OSX tak si koupim jablko. Linux pouzivam, prave proto ze se chova jako Unix. Vetsinou mi staci terminal a Emacs a nestojim o to aby nekdo experimentoval s moji trpelivosti.
set timeout=5
set default=0
menuentry "Arch Linux" {
set root=(hd0,2)
linux /vmlinuz-linux root=/dev/sda3 ro resume=/dev/sda5
initrd /initramfs-linux.img
}
az upgradnes system, tak se tvoje sitovka bude menovat trebas enp2s0 ... a muzes si ji prejmenovat ... na cokoli krome ethXVěz, že můj systém je plně aktuální a stále tu mám eth0. Asi to je v Archu nějak pořešeno - četl jsi na té stránce ten odstavec úplně dole, tam kde píšou, jak tu fíčuru vypnout???
ad systemd - nevim jak ty, ale 99% lidi co znam startuje pocitac maximalne 1x denne, drtiva vetsina z nich spis tak jednou mesicneMám to podobně (jednou za jeden až několik dní), ale nepřijde mi to jako důvod pro pomalý start.
A vazne chci videt, co budes delat s nefunkcnim systemd ... jiste, mas zdrojaky, muzes si chybu opravit, prekompilovat toOn systemd má taky konfiguraci, a to poměrně rozsáhlou/upravitelnou, víme? Asi nevíme. Přijde mi, že minimálně část tvých problémů by vyřešila špetka RTFM.
Oceňuji třeba i vlastnost spouštění služeb na požádání (nerad živím na komplu to co nikdo nepotřebuje), atd...hehe
Naprosto chápu, proč to Dan zavřel, protože jedinou alternativou je bug mnohokrát denně přehazovat zpět na systemdjá to za něj klidně udělám (tedy asi ne několikrát denně, pokud zrovna něco nejde erratou, tak mám reakční doby v řádu týdnů až měsíců), jenom potřebuju nějaké jasné vyjádření (vpodstatě viz můj poslední zásah - ok, to ode mě nebylo úplně hezké šťouchnout do toho jenom tak, ať to udělá on, ale to je právě to, že chci vidět ten další krok, jistý alibismus, že jsem si to já, nula nevývojář, nevycucal z prstu)
nebo ho nechat hnít, přičemž ani jedno z toho není zrovna produktivní.no, zůstane-li otevřený do releasu, tak si toho začnou všímat managóři, a pak to tedy produktivní být začne ...
Takže otázka zda se zavřením bugu souhlasím, či nikoliv není tak jednoduchá, jak se zdá.proto jsem se zeptal
Já osobně bych byl rád, kdyby se bug vyřešil tam, kde se skutečně nachází.to jsem pochopil z toho komentáře jak je nehezké, že to vzdáváme, ale nebyl jsem si jist vztahem mezi idealismem a pragmatismem
Jenže zatímco lidi uslintávají nad socketovou aktivací a paralelním bootem, tak systemd nedokáže rozumně nahradit ani sysvinit.a co teprv openrc
jenom potřebuju nějaké jasné vyjádřeníAsi se s tebou spojím osobně, až to půjde.
no, zůstane-li otevřený do releasu, tak si toho začnou všímat managóři, a pak to tedy produktivní být začne ...Nebudu veřejně komentovat.
No, dobře, ale já bych neřekl, že za to může přímo systemd... To je podobný případ, jako když sestřelíš XOrg. Pokud běží KDM, tak ti jej hned znovu nastartuje. Myslím, že to bude něco jako závislost jedné služby na druhé.Oceňuji třeba i vlastnost spouštění služeb na požádání (nerad živím na komplu to co nikdo nepotřebuje), atd...hehe
No, dobře, ale já bych neřekl, že za to může přímo systemd...To je zvláštní. Kdo jiný asi může za nerespektování vstupu od administrátora?
Jen je otázkou, jestli vypnutím NetworkManagera má potom DBus nějaký smysl.Především tahle věta nedává smysl. D-Bus démon na NetworkManageru nikdy nezávisel. A v poslední době už neplatí ani opačná závislost. Ale kromě toho, že je to blbost, to ani není k tématu. Když administrátor řekne, že chce službu zastavit, tak tím asi typicky nemyslí, aby se služba v náhodnou dobu znovu spustila a navíc akcí obyčejného uživatele. Až tomu někdo nechá přidělit CVE, tak to bude ještě o něco zábavnější.
Když administrátor řekne, že chce službu zastavit, tak tím asi typicky nemyslí, aby se služba v náhodnou dobu znovu spustila a navíc akcí obyčejného uživatele.+1
Až tomu někdo nechá přidělit CVE, tak to bude ještě o něco zábavnější.MUHEHE, to mě nenapadlo ... z tohoto hlediska to určitě není o nic méně závažné, než spousta jiných blbin, co řešíme - za vhodné konstelace hvězd to může například způsobit DoS, což je postačující, aby se to považovalo za bezpečnostní problém
To je podobný případ, jako když sestřelíš XOrg. Pokud běží KDM, tak ti jej hned znovu nastartuje. Myslím, že to bude něco jako závislost jedné služby na druhé.to je špatný příklad - pokud stopnu KDM, tak se mi nespustí jen protože zrovna cron pustí rsync, který běží přes ssh někam, a to ssh má v konfiguraci povolený X forwarding ...
Domnívám se, že GUI správce přihlášení nutně XServer potřebujekonec konců, je to přece jen "display manager" :)
Teď si nejsem jist, jestli jsme mi rozuměly.Já si spíš nejsem jist, jestli ti dochází, jaké hovadiny si tu vymýšlíš.
Myslím si, že podobné to může být s tím NetworkManagerem a DBus. Předpokládám, že zastavením NetworkManagera zastavím i síťovou komunikaci na všech rozhraních - včetně lo. Což má asi neblahý vliv na funkci DBus.Zde si neodpustím slavné myslet znamená hovno vědět, protože tenhle odstavec je nesmysl od začátku do konce.
jj, NM to jen managuje, se sítovými IF jeho shození nic neudělá.V tom případě je to asi závislé systém od systému. Nevím jak v Red Hatu, ale u mě na Debianu je jednak přímo v manuálových stránkách (přeložil-li jsem si to správně) napsáno, že NM nejen konfiguruje síť, ale přímo řídí přístup k síťovým rozhraním. Což jsem si ověřil i prakticky, protože zastavením NM okamžitě spadla veškerá připojení na eth0 a wlan0. Jediné co opravdu fungovalo beze změn bylo lo. Takže nevím...
že NM nejen konfiguruje síť, ale přímo řídí přístup k síťovým rozhranímBez odkazu a případné citace nemá smysl to vůbec řešit. Nicméně pokud jde o přístup k síťovým rozhraním, tak, do toho NM nijak nezasahuje. Pokud je někde napsaný opak, je to nesmysl.
Což jsem si ověřil i prakticky,Je zajímavé, že dokážeš prakticky ověřit i věci, které buď nejsou vůbec pravda, nebo jsi je špatně pochopil, nebo je (alespoň z mého pohledu) špatně prezentuješ.
protože zastavením NM okamžitě spadla veškerá připojeníZda NetworkManager při ukončení zruší nebo ponechá konfiguraci některého rozhraní je jen a pouze věc chování (behavior) NetworkManageru. To chování lze popisovat jako správné, chybné, vhodné, nevhodné, překvapivé apod., nicméně to nemění nic na tom, že NetworkManager typicky drátovou síť pouze konfiguruje.
na eth0V případě drátových sítí NetworkManager ponechává konfiguraci tak jak je a rozhraní neshazuje, s výjimkou konfigurací, kde z nějakého důvodu usoudí, že to (a) není možné nebo (b) by nebylo možné výslednou konfiguraci při opětovném spuštění převzít. Obě dvě možnosti můžou vycházet z vlastností konfigurace, vlastností spolupracujících programů a chyb či nedodělků v NM samotném. V případě ethernetu (pokud se nepoužívá 802.1x) se to běžně uživatelům nestává, takže by stálo za to vyzkoušet aktuální verzi a případně poslat bug report.
a wlan0V případě bezdrátových sítí (a 802.1x u drátových) je vyžadována běžící instance programu wpa_supplicant, který pokud vím neumí ponechávat konfiguraci rozhraní a přebírat ji při novém spuštění.
Jediné co opravdu fungovalo beze změn bylo lo.Dosud vydané verze NetworkManageru loopback aktivují (IFF_UP), ale nespravují. Jak to bude v příští verzi, to je ve hvězdách.
Bez odkazu a případné citace nemá smysl to vůbec řešit.Sorry zapoměl jsem. Tady je
Zda NetworkManager při ukončení zruší nebo ponechá konfiguraci některého rozhraní je jen a pouze věc chování (behavior) NetworkManageru. To chování lze popisovat jako správné, chybné, vhodné, nevhodné, překvapivé apod., nicméně to nemění nic na tom, že NetworkManager typicky drátovou síť pouze konfigurujeToto jsem nepochopil. Vycházím z toho jak se NM chová u mě na komplu a z toho co jsem vylouskal v manuálových stránkách. (Mimochodem, něčeho co se nazývá "manager" (správce) bych očekával trochu víc, než jen že něco nakonfiguruje, ale možné je všechno... ) Upřímně je mě jedno jestli výsledek čemu se dá přičítat chování NM, důležité je, že se takto chová (nebo jsou to následky jeho chování). A jestliže v důsledku vynutí NM vypadnou síťová spojení dělá očividně víc, než že jen konfiguruje síť.
Je zajímavé, že dokážeš prakticky ověřit i věci, které buď nejsou vůbec pravda, nebo jsi je špatně pochopil, nebo je (alespoň z mého pohledu) špatně prezentuješ.NM aktivní NM zastaven Co se týče toho, že zastaví i eth0 ti bohužel teď nijak neukážu, neboť nemám k síťovce momentálně nic připojeného ( vrtám se zrovna v pajšlu druhého počítače). Jinak, já netvrdím že musím ausgerechned pravdu za každou cenu. Proto taky zdůrazňuji to "že se domnívám" a pod. Koneckonců, i moje angličtina je katastrofa, takže jsem mohl přeložit blbě i ty manuálový stránky. To, že to tak není, mi teď tvrdíš ty, tak se nediv, že se teď divím zase já...
Sorry zapoměl jsem. Tady jeDíky. Vnímám tedy configuration and operation jako ten bod ze kterého tak usuzuješ a chápu to. Ze svého pohledu ale na první pohled vnímám, že ten odstavec je jen snůška keců jejímž účelem je si ten software pochválit, takový marketingový úvod.
Toto jsem nepochopil. Vycházím z toho jak se NM chová u mě na komplu a z toho co jsem vylouskal v manuálových stránkách. (Mimochodem, něčeho co se nazývá "manager" (správce) bych očekával trochu víc, než jen že něco nakonfiguruje, ale možné je všechno... )U něčeho, co je manager (správce) bych právě čekal jen a pouze, že něco nakonfiguruje a že samotná funkcionalita nebude vůbec jeho úkolem. Nicméně o tom, co a jak má NetworkManager dělat, se často nemůžou shodnout ani jeho vývojáři, takže chápu že mezi uživateli panují o to větší zmatky.
Upřímně je mě jedno jestli výsledek čemu se dá přičítat chování NMPak ale nemáš šanci pochopit, co se se sítí děje a nemá smysl o tom poučovat ostatní.
důležité je, že se takto chováJe zbytečné zabývat se zjevně mylnými domněnkami vycházejícími z kombinace špatného pochopení fungování systému a špatné interpretace výsledků pokusů.
Co se týče toho, že zastaví i eth0 ti bohužel teď nijak neukážu,Tvé screenshoty dokazují, že to nedělá (pokud jde o zastavení ve smyslu zrušení IFF_UP flagu), alespoň v tom konkrétním případě.
Jinak, já netvrdím že musím ausgerechned pravdu za každou cenu. Proto taky zdůrazňuji to "že se domnívám" a pod. Koneckonců, i moje angličtina je katastrofa, takže jsem mohl přeložit blbě i ty manuálový stránky. To, že to tak není, mi teď tvrdíš ty, tak se nediv, že se teď divím zase já...Nejen to. Já ti z pozice vývojáře/přispěvatele říkám, že tvé pochopení je na hony vzdálené od reality a že pokud tě to alespoň trochu zajímá, je potřeba ho značně poupravit. Tak se přestaň divit a začni vstřebávat rozdělení komponent v systému na to, co skutečně dělají.
Pravdou ale je, že minimálně na provoz wifi ho není evidentně potřeba.Neexistuje typ rozhraní, který by pro svůj běh potřeboval NetworkManager.
Teď si nejsem jist, jestli jsme mi rozuměly.Porucha není na vašem přijímači ...
Příklad byl o tom, že mi běží jak KDM, tak i XOrg. Zastavím-li XOrg, KDM jej znovu spustí - to dělal snad co pamatuji, nezávisle na init systému.ano, displaymanager se tak chová - jenomže je tu oproti problému s NM takový malý rozdílek, že Xserver není systémová služba (typicky, co já vím, tak ani na Fedoře a derivátech, ani na Gentoo, nebudu teď zkoumat další distra) jinými slovy, pod "zastavím-li Xorg" si představuju
# kill -9 `pidof /usr/bin/X`
a my se tu bavíme o případu # systemctl stop NetworkManager.service
Předpokládám, že zastavením NetworkManagera zastavím i síťovou komunikaci na všech rozhraních - včetně lo.to předpokládáš špatně, NM nemá na samotný chod sítě ("přehazování paketů vidlema") vliv, je to pouze konfigurační démon (určuje jak se budou ty pakety přehazovat, ale jeho zastavení neznamená, že se přehazovat přestanou)
Což má asi neblahý vliv na funkci DBus.především DBus tady nefiguruje jako ten, kdo by NM vyžadoval, ale pouze jako prostředník v principu jde o to, že se nějaká věc na systémové sběrnici zeptá "nemáme náhodou síť", a systemd nenapadne nic lepšího, než pustit NM, protože ten přeci síť(ovou konfiguraci) poskytuje
Příklad byl o tom, že mi běží jak KDM, tak i XOrg. Zastavím-li XOrg, KDM jej znovu spustí - to dělal snad co pamatuji, nezávisle na init systému. ano, displaymanager se tak chová - jenomže je tu oproti problému s NM takový malý rozdílek, že Xserver není systémová služba (typicky, co já vím, tak ani na Fedoře a derivátech, ani na Gentoo, nebudu teď zkoumat další distra) jinými slovy, pod "zastavím-li Xorg" si představuju # kill -9 `pidof /usr/bin/X` a my se tu bavíme o případu # systemctl stop NetworkManager.serviceA co služba xdm (spustí nějakého správce - volitelná služba) v Gentoo, Lightdm (konkrétní správce) v Ubuntu? Jsou spouštěny přes init skripty nejsou tedy systémové? Nejsou nesystémové jen ty služby co běží až pro konkrétního uživatele po přihlášení?
A co služba xdm (spustí nějakého správce - volitelná služba) v Gentoo, Lightdm (konkrétní správce) v Ubuntu? Jsou spouštěny přes init skripty nejsou tedy systémové?asi nerozumím dotazu ... v tomto směru je xdm (lightdm) totéž jako NM, ale xdm != xserver mimochodem, jestliže Ubuntu má konkrétní službu lightdm namísto obecného xdm, pak by mě docela zajímalo, jak řeší, když je těch dm instalováno více, co když se admin rozhodne spustit třeba kdm a lightdm zároveň?
Nejsou nesystémové jen ty služby co běží až pro konkrétního uživatele po přihlášení?a není toto definice kruhem? - služba není systémová (běží jen pro uživatele), a tedy je nesystémová?
mimochodem, jestliže Ubuntu má konkrétní službu lightdm namísto obecného xdm, pak by mě docela zajímalo, jak řeší, když je těch dm instalováno více, co když se admin rozhodne spustit třeba kdm a lightdm zároveň?Nevím, zkoumat to nebudu, ale třeba se jen tak jmenuje protože výchozí je pro něj Lightdm. Jak spustit zároveň dvě dm nebudu na jednouživatelském laptopu asi nikdy potřebovat, takže netuším.
Nejsou nesystémové jen ty služby co běží až pro konkrétního uživatele po přihlášení? a není toto definice kruhem? - služba není systémová (běží jen pro uživatele), a tedy je nesystémová?Dobrá, tak systémová je ta co připojí to nejdůležitější alespoň pro server, ostatní jsou volitelné ale zase důležité pro desktop, takže pro ně jsou dá se říct systémové protože bez nich ten desktop nebude plně funkční jako dbus. A pak jsou ty pro konkrétního uživatele třeba cups.a pokud se to týká věty "Xserver není systémová služba", tak nejde o "systémová vs nesystémová", ale o to, že z tohoto hlediska, kdy "systémová služba" je terminus technicus pro věc managovanou init systémem, především Xserver služba vůbec není
# ls /etc/init.d/*dm*
/etc/init.d/dmesg /etc/init.d/xdm /etc/init.d/xdm-setup
# /etc/init.d/xdm status
* status: stopped
# ps axf|grep "dm\|X"
2734 tty1 S+ 0:00 \_ xinit /home/gilhad/.xinitrc -- /etc/X11/xinit/xserverrc :0 -auth /home/gilhad/.serverauth.2718
2735 tty7 Ss+ 260:42 \_ /usr/bin/X -nolisten tcp :0 -auth /home/gilhad/.serverauth.2718
12383 pts/2 S+ 0:00 | \_ grep --colour=auto dm\|X
Jakto, správce dm spustí ten xserver, vždyť se bez něj nespustí.a) opět nerozumím dotazu (pokud "jakto" mělo být něco jako dotaz) b) jak již bylo řečeno, xserver lze bez displaymanageru spustit naprosto bez problémů
Dobrá, tak systémová je ta co připojí to nejdůležitější alespoň pro server, ostatní jsou volitelné ale zase důležité pro desktop, takže pro ně jsou dá se říct systémové protože bez nich ten desktop nebude plně funkční jako dbus. A pak jsou ty pro konkrétního uživatele třeba cups.nezlob se, ale asi jste v Ubuntu nekompatibilní se zbytkem světa nejen s Mirem apod., ale i v pojmech ... když se podívám do dokumentace, tak vidím, že cups je v Ubuntu 13.04 normálně systémová služba tak jako všude (?) jinde
opačně NM D-Bus myslím taky nevyžaduje (na to je tu odborník pavlix).Myslím, že to zatím platí jen pro git master, ale skutečně zůstává jen závislost jen na dbusové knihovně.
Logitech G700, tichá, tisk kolečkem vyžaduje trochu sílu, takže k náhodnému stisknutí opravdu nedochází.
Jo, to je přesně ten důvod, proč mám tolik myší a trackballů. Drtivá většina myší je akorát do pravé ruky a pokud člověk nemůže mít nahoře tři prsty tak, že jeden prst ~ jedno tlačítko, nezbývá než kolečko ovládát ukazováčkem. Do toho tuhé kolečko od Logitechu a najednou jsem nemohl používat myš nebo palcový trackball déle než hodinu denně, aniž bych strávil zbytek dne v bolestech.
Krom toho, když chci stisknout tohle kolečko, v drtivé většině případů ho současně nakloním do strany.
Jinak, pokud máš na mysli něco jako klasický Genius NetScroll a podobný hnůj, tak s tím od roku 2008 vůbec neztrácím čas, protože tlačítka s kolečkem obvykle nevydrží déle než několik měsíců a ten senzor je příšerný (jitter).Ale jdi, NetScroll+ mám třikrát. Dvě z nich sloužily pratkicky pořád po dobu nějakých osmi let a kolečko nikdy neodešlo (ani jiná tlačítka...). Tlačítko mi zatím odešlo v starém Logitechu, který byl v roce 1998 u kompu Autocont, ale ta neměla kolečko, takže... Nedávno jsem spravoval mini myš Asus (oem Logitech), u které se zdeformoval plast toho vnějšího pláště, který tlačítka mačkal (normálně v tom byl vymačkanej žlábek!), netuším jak je to možné... Oboje to byly levé tlačítka a taky jak jinak, ne? První se odkurví to, co se mačká nejčastěj. Jinak myši mají všechny tři spínače stejné (ten Asus to měl, NetScroll+ taky, teď jsem se díval), takže nevím, proč by se měl odmačkat ten u kolečka.
Ale jdi, NetScroll+ mám třikrát. Dvě z nich sloužily pratkicky pořád po dobu nějakých osmi let a kolečko nikdy neodešlo (ani jiná tlačítka...).
Bingo. Ještě ty, které jsem kupoval v roce 2005 nebo 2006, byly v pohodě. Pak to šlo do kytek.
Chápu, že odejde spínač. Odpájím ho a vyměním za nový (lepší). Jenže ta konstrukce u kolečka je složitější, jsou tam problémy s čištěním, příp. lubrikací aj.
Já nevím, zda chápeš, co je to fingertip grip.
Jinak, pokud máš na mysli něco jako klasický Genius NetScroll a podobný hnůj, tak s tím od roku 2008 vůbec neztrácím čas, protože tlačítka s kolečkem obvykle nevydrží déle než několik měsíců a ten senzor je příšerný (jitter).Mam tuhle, síla stlačení kolečka je akorát, kolečko při stlačení nikam neujíždí. (Vím ale, že některý myši maj sílu stlačení kolečka moc malou nebo velkou.) Jinak kolečko ovládám většinou ukazovákem. Ze zkušeností z diskuse o klávesnicích mi je ale jasný, že tvoje nároky na myš budou nejspíš masivně někde jinde než moje
To už to radši dělám tak, že si přeprogramuju jedno postranní tlačítko na třetí myšítko, ale to bychom museli mít obslužný software od více výrobců než jen od Roccatu, že...System vstupnich udalosti linuxu umoznuje toto vyresit pomoci trivialniho programku
Option "Buttons" "9" Option "ButtonMapping" "1 9 3 4 5 6 7 8 2"
xmodmap
v akcích prováděných po přihlášení nebo tak? Já v ten moment při pohledu na tu syntax myslel na xorg.conf
.
Nicméně moje poznámka o udržování konfigurace mezi systémy pořád platí.
Co v tom Gnome teamu berou za drogy ? Ti trpaslici nejsou ze sadry ale z koxu ?
Co nova verze Gnome tim min pouzitelne, kde jsou ty casy kdy jsem mel GNOME2 a kdyz jsem chtel nejaky cool animace tak jsem si nahodil Beryl/Compiz Fusion + Emerald a vsechno bylo uzasne rychle a krasne.
Ted se z gnome stal nekonfigurovatelny ??? Metro! Proste vec co temer nikdo nechce ale kdyz chces pouzivat aktualni gnome tak ti nic nezbyva...
Taky jedu na XFCE jak na svym 6jadrovym monstru s 16GiB ram tak na pracovni sracce C2D, a to kvuli tomu ze KDE4 ci Gnome3 ma hrozne prodlevy mezi akci a pozadovanou rekaci (Cti cool animace), proste nesnasim kdyz jsem rychlejsi nez pocitac...
PS: Vlastiku taky by ses mohl nekdy ozvat at se muzem jit nekdy radne ozrat... em myslel jsem tim zdlouhave filozofovat nad kapalinou pochybneho puvoduOsobně si bez pastu na prostřením tlačítku (používám trackpoint a trackball, myš jenom vzácně) neumím představit život, ale jestli zachování této featury nebude v diskuzi obhájeno dostatkem rozumných argumentů (přičemž já doufám a věřím, že bude) a stojí-li v cestě pokroku (tj. jiným, lepším featurám), pak prostě musí pryč.To zní jak nějaký komunistický projev... váhal jsem, jestli to je míněno vážně, nebo jako vtip.
Drtivá většina lidí je zvyklá na Windows XP...
...a problém je konkrétně v čem?
...často jsou to interní struktury nějakých programů.Coz je irelevantni z hlediska samotne synchronizace. Nejjednodussi (a imho plne dostacujici) model je proste vzit to pole bajtu a zkopirovat ho tak jak lezi a bezi a nedelat zadnou analyzu obsahu (to je ukol cilove aplikace). Tak nejak by to mel delat autocutsel, akorat tam je problem s kodovanim (nestudoval jsem zdrojak cim to presne je zpusobene, ale tipuji, ze se prave autocutsel snazi respektovat nejake hinty zdrojove nebo cilove aplikace a podle toho provadi nejakou konverzi a nebo na to uplne kasle a preda pole bajtu, ale jiz bez informace o LOCALE, ktere mela zdrojova aplikace nastavene). Ale jak pises, je v tom neskutecny bordel (viz. komentar ve zdrojaku loliclipu).
Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť.
Gustáv Husák, 1968
Koho, mimochodem, zajímají nějaké principy práce v XZatím jsou zažité a často používané. Ctr + C / Ctr + V skoro nepoužívám. Od toho mám prostřední kolečko myši...
když už se snad konečně všichni X brzo nadobro zbavímeA sakra... něco mi uniklo? Zatím je Wayland - pokud vím, pořád je hezký experiment, ale do běžného nasazení mu prý ještě hodně chybí. Nebo je tu zas nějaká nová náhrada za XOrg? A jak dlouho bude trvat, než zas někomu něco přelítne přes nos a začne se vřískat, že stávající řešení je na kulový a bude se horečně vymýšlet nový? mimochodem, ono možná Gnome taky trochu odráží trendy, které se poslední dobou v Linuxu dost projevují. Inovace narychlo, bez rozmyslu, aby se pak s velkou pompou vrátilo k víceméně původnímu řešení...
No, naštěstí GNOME nepoužívám, tak mě to netrápí.blbosti tohoto typu bohužel mají tendenci se šířit
Co takhle zakázat rovnou celé Gnome, aby už konečně přestalo dělat ostudu svobodnému desktopu? Jenže kdepak, on ještě dnes někdo dokonce uvažuje o rozdávání nějakých live DVD s Ubuntu + Gnome zadarmo. No jen houšť. Podle mě každý, kdo něco takového uvidí, odloží další experimenty s Linuxem nejdřív na příští desetiletí. Kdyby dostal KDE nebo jakékoliv použitelné prostředí, mohl by být první dojem nového uživatele výrazně lepší.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.