Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ahojte kóderi, všimli sme si, že mnohí z vás chcú ísť aj na Rubyslavu, ktorá sa koná v rovnakom termíne ako sme pôvodne zvolili aj my. Aby ste nič nezmeškali, rozhodli sme sa posunúť termín prednášky. Radi vás všetkých uvidíme na prednáške AMD: Alebo ako som sa prestal báť a naučil milovať JavaScript 11. marca o 19:00 v Spote.
Potvrďte svoju účasť prostredníctvom Facebook eventu alebo meetup.com.
Tiskni
Sdílej:
Ahojte kóderiZdar developere…
Chodi na takoveto geeky a nerdy seslosti vubec nekdo?Já jsem byl ve středu na Prague Lambda Meetupu, ten byl dost fajn. Lidí tam bylo asi 30, z toho jedna nebo dvě ženské.
Tiež by som bol trochu confused keby som písal v takomto jazyku:
Number.MIN_VALUE < 0 // false [] + [] // "" [] + {} // "[object Object]" {} + [] // 0 {} + {} // NaN [7, 3, 5, 11].sort() // [ 11, 3, 5, 7 ] ",,," == Array((null,'cool',false,NaN,4)) // true typeof NaN // number (nie je to skratka pre Not a Number?) 10000000000000000 == 10000000000000001 // true
Number.MIN_VALUE < 0 // false
Tohle je způsobeno tím, že Number.MIN_VALUE
je nejnižší absolutní/kladná hodnota daného float typu, tj. je to kousíček nad nulou. Název je matoucí. Pokud člověk potřebuje číslo menší než jakýkoli jiný, chce to Number.NEGATIVE_INFINITY
.
[] + [] // ""
[] + {} // "[object Object]"
{} + [] // 0
{} + {} // NaN
Tohle jsou vlastnosti jazyka. Dost divný, ale v zásadě je to jedno, protože člověk stejně obvykle nepotřeuje sčítat pole a objekty...
[7, 3, 5, 11].sort() // [ 11, 3, 5, 7 ]
Řazení je lexikografické, ne numerické. Neintuitivní výchozí chování.
",,," == Array((null,'cool',false,NaN,4)) // true
Může být zjednodušeno na:
",,," == [undefined, undefined, undefined, undefined] // true
Což je prostě vlastnost operátoru == pro string a pole, viz třeba:
"1,2" == [1, 2] // true
Není to zrovna dvakrát intuitivní.
typeof NaN // number (nie je to skratka pre Not a Number?)
Tohle je naprosto v pořádku. "Not a number" se vztahuje k hodnotě, ne k typu. Viz třeba nan v C++, taky je to číselný typ. NaN je součástí definice IEEE 754 (resp. tam jsou dokonce dva NaNy 10000000000000000 == 10000000000000001 // true
JS používá double
pro reprezentaci čísel. log2(10000000000000000) ≈ 53.151, což o kousek víc, než velikost mantisy double
(53 bitů).
Tohle mi nepřijde jako problém, respektive na problém s konečnou přeností float-like typů a/nebo s konečnou kapacitou integerů narazí člověk tak nebo onak skoro v jakémkoli general purpose jazyce...
na problém s konečnou přeností float-like typů a/nebo s konečnou kapacitou integerů narazí člověk tak nebo onak skoro v jakémkoli general purpose jazyce...Viz třeba podobný problém v C.
Tohle jsou vlastnosti jazyka. Dost divný, ale v zásadě je to jedno, protože člověk stejně obvykle nepotřeuje sčítat pole a objekty...
U jazyka kde mi funkcia môže vrátiť čokoľvek je toto dosť podstatná vlastnosť. Stačí nedopatrením vrátiť pole kde som si myslel že vracia číslo, spočítať to s niečim a chyba sa prejaví o kilometer ďalej. Kým ju nájdem budem mať vytrhané vlasy
Může být zjednodušeno na:
",,," == [undefined, undefined, undefined, undefined] // true
Ešte doplním, že výsledok (null,'cool',false,NaN,4) je 4, preto vytvorí pole 4 undefined
Ešte doplním, že výsledok (null,'cool',false,NaN,4) je 4, preto vytvorí pole 4 undefinedTo mi nepřijde nijak divný, to je prostě comma operator z C/C++... Ale je pravda, že někomu, kdo nepracoval s C/C++, by to asi neintuitivní přijít mohlo.
s konečnou kapacitou integerů narazí člověk tak nebo onak skoro v jakémkoli general purpose jazyce...Python 3? Nekonečná kapacita samozřejmě fyzicky neexistuje, ale nepřekonatelným omezením je pouze velikost paměti a ne nějaké takové směšně malé číslo.
Dost divný, ale v zásadě je to jedno, protože člověk stejně obvykle nepotřeuje sčítat pole a objekty...Jeden z důvodů, proč mít typový systém, pak by se to nemuselo vůbec řešit.