Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Thomas Hollstege informuje o další kritické chybě objevené v Ruby on Rails. Zatímco před 14 dny šlo o chybu v XML parseru, tentokrát jde o díru v implementaci JSON, která umožňuje mimo jiné SQL injection.
Tiskni
Sdílej:
Ruby je slušný jazyk ... Python je takový průměrTohle me zajima. Pred cca osmi lety jsem resil prechod z Perlu na bud Python a nebo Ruby, a Python vyhral. Od te doby jsem nehledel zpet, Python3 mi vyhovuje a jaka je situace se soucasnym Ruby, ani nevim. Tedy jaka je tedy situace ted? Proc je Ruby lepsi? U frameworku moc nevim, stranky nedelam, jen obcas "vizualizuji" data, a na to pouzivam predevsim CherryPy.
"0" == False
ale mě tuhle totálně uzemnilo (a hlavně mojí aplikaci) že
empty("0") == True
Já vím, že je to zdokumentované, ale je to zdokumentované WTF...
Chyby se objevují všude a jsem si jist, že autoři RoR (obecně všech rožšířených frameworků) jich napáchají méně, než většina patlalů v PHP.To je sice hezká statistická domněnka, nejspíše i pravdivá, ale jediné, co z ní vyplývá je, že je PHP rozšířené.
Mé srdce sice bije pro Haskell ale odhalování chyb v důležitých částech opensource nástrojů jsem měl vždy za pozitivní událost.
Když se najde chyba, můžete začít nadávat a posmívat se a nebo se radovat, že to někdo odhalil, vyšetřil a zabezpečil.
Btw. haskell a ghc prekladac jsou genialni a taky na nich ted ujizdim. Co se tyce webovych frameworku, tak jsem si hral s Happstackem (nesnasim DSL proto ne Yesod) a dela se v tom snadno. Clovek ani nemusi komentovat kod a je hned zrejmy co dela. Jediny co mi chybi je vic knihoven pro podporu e-commerce jako jsou platebni systemy, implementace nakupniho kosiku, objednavkovy modul. Chtel jsem na tom postavit jednoduchy e-shop, ale nakonec jsem vymeknul a udelal nad Spree/RoR. Kazdopadne se k tomu hodlam vratit a pokud to nekdo neudela driv, tak to doladim a hodim na Hackage.