3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Autor mj. komiksu Pepper&Carrot David Revoy v článku sdílí konfiguraci svého pracovního systému s Kubuntu 19.10, který používá pro grafickou práci.
Tiskni
Sdílej:
supr ;D
jenom jako doplnim že kubuntu neni nutný takle de nastavovat všecko co má aspoň trošičku novější kde ;D věčinu toho co tam jako vymenovává mam v debian/kde taky :D
blender si řeší barvičky po svým a v kritě de barevný téma přenastavit uplně nezávisle na celkovým barevným tématu systému :O :O ;D to uměj taky kate/kdevelop a určitě i nějaký další apky :O ;D
jako sice netvrdí ale ukazuje jenom kubuntu a různejch dister jako máme milióóóny :O ;D
jako ale včetně návodu na instalaci kubunta ;D
jako když jediný co na kompu děláš je že pustíš browser a vim tak ti jako muže bejt uplně jedno jaký máš de. pokud tam musíš řešit nějaký designový hovadinky a současně mit ide/editory nastavený na nějakou normální zdravou světlou na černý :D tak kde ti to uplně snadno umožnujě a většinou i přímo v gui. workspaces z gnome asi znáš v kde sou taky ale kromě nich sou tam jako ještě aktivity. třeba v každý mam rozdílnou instanci prohlížeče jiný terminály jinou sadu puštěnejch programů. mužeš mezi nima přepínat pauzovat ukládat na příště sou prostě supr. vyzkoušíš a už nebudeš chtít nic jinýho než kde :O :D :D ;D
jo a konsole je suprovej terminál ale v gnome mi taky blbnula. to je ale jako problem divně zbastlenýho gnome ne kde. gnome aplikace v kde běhaj normálně ;D
ti kde jako nenutim si používej co chceš a budem všichni spokojený ;D
jako taky nemam ráda zbytečný používání sprostejch slov ale ty mý slovíčka 'blbnout' a 'hovadinky' ti jako zase tak moc nevaděj ne?? :O ;D