abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    10.7. 12:55 | Bezpečnostní upozornění

    Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.7. 11:55 | Humor

    Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    10.7. 02:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 01:11 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.7. 00:11 | IT novinky

    Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 386 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    DC-ROMA RISC-V Pad II

    Společnosti DeepComputing představila tablet DC-ROMA RISC-V Pad II s předinstalovaným Ubuntu 24.04. Cena začíná na 149 dolarech.

    26.8.2024 05:22 | Ladislav Hagara | IT novinky


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    26.8.2024 14:34 RealJ | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DC-ROMA RISC-V Pad II
    “Tailored for mobile terminal applications, the touch interface of the DC-ROMA RISC-V Pad II facilitates direct testing and interaction, streamlining the development process.” - tak nekomu to muze vyhovovat.
    26.8.2024 15:47 noone | skóre: 7 | blog: xdf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DC-ROMA RISC-V Pad II
    Mně by nějaký tablet s Ubuntu vyhovoval. Tohle asi na takovýto denní čtení zpráv v prohlížeči a pouštění filmu stačí, nebo se pletu?
    26.8.2024 17:01 RealJ | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DC-ROMA RISC-V Pad II
    "Tailored for mobile terminal applications", takze bych rekl, ze vykonu to bude mit jako pentium 100mhz s windows 98...
    26.8.2024 18:11 PetebLazar | skóre: 34 | blog: l_eonardovo_odhodlani
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DC-ROMA RISC-V Pad II
    Aby to při své výkonosti nebylo zařízením na čtení včerejších zpráv.

    https://browser.geekbench.com/search?q=spacemit+k1-x

    https://browser.geekbench.com/search?utf8=%E2%9C%93&q=raspberry+Pi+4

    26.8.2024 21:12 Ovoce | skóre: 16 | blog: Vyplizlo_ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DC-ROMA RISC-V Pad II
    Hej, to je jenom 40x nižší skóre než má x86, určitě to teď bude dělat tremendous strides as we speak a brzo se může jít Intel/AMD zahrabat :)
    27.8.2024 13:10 Cinan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DC-ROMA RISC-V Pad II
    To jsou single-core CPU benchmarky. Nerika to moc o vykonu celeho zarizeni. Ten procak ma 8 plnotucnych jader.

    Poridil jsem od tehle firmy laptop s RISC-V pro vyvoj. Byl jsem zvedav, jestli se na nem da provozovat kompletni vyvojove prostredi, co se da vzit i s sebou na cestu. Doted byla cesta poridit si vyvojarsky bord, mit ho v krabicce na stole a pristupovat k nemu pres sit. Byl jsem prijemne prekvapen, C kompilator svisti, Go a Node.js taky. Neco najit a precist si na webu v Chrome jde v pohode. Clovek citi, ze je to linejsi, nez novy ThinkPad, ale prekladat a debugovat bez emulace nebo remote pripojeni je luxus :-)

    Jestli jste vyvojar a pred nejakym casem jste si poridil bord od VisionFive, tak tenhle tablet bude za stejny prachy zuzo. 8 jader, uloziste a displej navic. A sprahli se s Canonical, aby tam rozchodili Ubuntu.

    Doufam, ze si ten tablet poridi neujaky recenzent, ktery vyzkousi ruzne aplikace. Browser, fotky, ctecku knih, hry, proste to, co na se tabletu nejcasteji pousti. Nevim, jestli jsou bezne aplikace zkompilovane s podporou RISC-V rozsireni. Cena je srovnatelna s jinymi tablety. Bez recenzi nevyvojarske zakazniky neziskaji. Mozna recenze maji v cinstine...
    27.8.2024 13:46 PetebLazar | skóre: 34 | blog: l_eonardovo_odhodlani
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DC-ROMA RISC-V Pad II
    První hodnota výsledku Geekbench benchmarku je ST score, druhá MT score pro daný procesor. Je to tam explicitně u hodnoty napsáno " Single-Core Score / Multi-Core Score ".

    6.9.2024 10:27 Radius
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DC-ROMA RISC-V Pad II
    Peteblazar: Hmmm, zajimaci, revize rpi5 1.1 ma mnohem vyssi vykon. Necetl jsem nikde ze je vice revizi rpi a jaky je v nich rozdil. Mozna je verze 1.1 predprodukcni vzorek?
    26.8.2024 20:19 noone | skóre: 7 | blog: xdf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DC-ROMA RISC-V Pad II
    Díky za upozornění, to mě nenapadlo, že to bude taková bída. Nemáte v záloze nějaký tip na linux tablet?
    26.8.2024 21:46 iSteve
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DC-ROMA RISC-V Pad II
    Nechces radeji unix tablet?
    26.8.2024 21:55 PetebLazar | skóre: 34 | blog: l_eonardovo_odhodlani
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DC-ROMA RISC-V Pad II
    Naposledy mne v preview na YT zaujal tento, je cenově a výbavou zcela jinde. https://www.youtube.com/watch?v=0b9N-rK3wXs

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.