Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Společnost IBM věnovala svůj JVM (Java Virtual Machine) s názvem J9 nadaci Eclipse. Nové oficiální jméno tohoto virtuálního stroje určeného pro běh aplikací napsaných v programovacím jazyce Java je Eclipse OpenJ9 (Wikipedie). Podrobnosti v často kladených dotazech (FAQ).
Tiskni
Sdílej:
Prave. Co je neprodejny a v totalnim bordelu se da komunite jako open source.A co bys preferoval? Aby firma proste uzavrela vyvoj a zdrojaky nevydala? Mne to prijde jako ten nejlepsi zpusob, jak to ukoncit. Pokud je to na nic, tak to chcipne i v Eclipse Foundation, pokud je o to zajem, tak bude vyvoj pokracovat ...
No ty prvni benchmarky nevypadaj nijak vabne: https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=openj9-jvm-benchmark&num=3To teda. Díky za link.
Tak, ale dejme tomu cas, urcite jako pocin super.Těžko říct, jestli to vůbec přežije. Ale uvidíme, mít případně další alternativu snad neuškodí.
No ty prvni benchmarky nevypadaj nijak vabne: https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=openj9-jvm-benchmark&num=3Skoda jen ze Phoronix neudelal nejaky benchmark na Power8, Power9 a z13 nebo z14. Tam by mohly byt zajimavy vysledky oproti jinym implementacim a pro zakazniky IBM zajimavejsi nez jak to bezi na Intel procesorech.dual Xeon Gold Tyan server