Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
evitaDB je úzce specializovaná databáze pro potřeby e-commerce. Dle vývojového týmu složeného se zaměstnanců společnosti FG Forrest a Univerzity Hradec Králové je evitaDB 100x rychlejší než PostgreSQL a 10x rychlejší než Elasticsearch. Vývoj byl spolufinancován Evropskou unií. Zdrojové kódy jsou zveřejněny na GitHubu pod licencí Business Source License 1.1. Nejedná se tedy o Open Source ani o Free Software.
Tiskni
Sdílej:
https://www.root.cz/clanky/ipv6-u-nejvetsich-ceskych-operatoru-v-roce-2023-vodafone-a-ti-druzi/nazory/Aneb kdy uz pochopite ze ti druzi jsou ve skutecnosti jedni i kdyz spravovany nezavisle ale vsechno jsou to dcerinky Telekom.de. O2 je dcera Tefonica (ES) dcera Telekom.de, Vodafone (UK) dcera Telekom.de
S nemeckym Telecomem nemaji krome predmetu podnikani nic spolecnehoLzes ale spis nic nevis. Vim ze pod PPF to je ted, primemu Kelnerovi vedeni spolecnosti ale neverim.
Kdo nikdy nezkoušel udělat EAV v SQL, není databázový guru, kdo to zkoušel více jak jednou, je nepoučitelný blázen.
Vážím si, že reagujete a nabízíte diskuzi, ale obávám se, že moje kritika zas tak konstruktivní není Zaujaly mě jen právě uvedené aspekty db vrstvy a je mi jasné, že celý projekt a problematika jsou mnohem komplexnější, než co jsem přečetl nebo spíš prolétl. A i v rámci té db vrstvy je vidět, že jste mnoho věcí důkladně prozkoumali a odborně vyřešili. Ale pokud jste ochoten reagovat ještě stručně (více ani není třeba) zde, tak by (asi nejen) mě zajímalo: