V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Fedora 38 se bude vypínat rychleji. Když nyní vypínáte Fedoru, systém čeká, až se všechny služby ukončí. A pokud se samy neukončí, čeká 2 minuty a pak je ukončí. K takové situaci dochází celkem často a vypnutí počítače, případně jeho restart kvůli tomu může trvat několik minut. Michael Catanzaro a Allan Day z desktopového týmu Red Hatu přišli s tím, že taková lhůta je zbytečně dlouhá, a navrhli její zkrácení…
Tiskni
Sdílej:
echo b > /proc/sysrq-trigger
…
u
a s
, tak proč ne.
Článek je o vypínání, takže asi není o serverech.Naopak, u serverů je rychlost vypínání nejdůležitější, protože když dělám reboot kvůli upgradu, tak potřebuji aby vše proběhlo hladce a rychle, a nebyl dlouhý výpadek. Desktopy a notebooky se nevypínají, ale uspávají.
tak potřebuji aby vše proběhlo hladce a rychle, a nebyl dlouhý výpadek.To su dve veci, ktore si odporuju ... Ja napr spravujem databazu, ktorej uzavretie a vypnutie trva aj 15 minut. V default nastaveni system caka 30 sekund a potom databazu zabije cez SIGKILL. Rozbitu databazu treba najprv recovernut a potom skontrolovat. To si celkom odporuje hlaseniu "aby nebol dlho vypadok" ... Ked ma niekto problem s rychlostou vypniania fedory, tak v prvom rade treba opravit problem. Riesenie, ze system bezhlavo pozabija sluzby, len aby sa rychlo vypol je taky Microsoft pristup k problemom ...