Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
FFmpeg, kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu, slaví 20 let. Fabrice Bellard představil první verzi 20. prosince 2000.
Tiskni
Sdílej:
...to zjevně byl už v době svého vzniku.
od začátku bylo jasné, že to je tvrdohlavá pitomost, která zdržuje vývojJe vážně pozoruhodné s jakou jistotou mluvíš o věcech kterým zjevně moc nerozumíš. Ty dva citované úryvky jsou prokazatelně nepravda. Býval jsem vývojář libav, teď přispívám to ffmpegu, takže docela vím o čem mluvím. Situace byla a stále je dost složitá a nejednoznačná.
Libav je mrtvý, ale to zjevně byl už v době svého vzniku. Mohli si tu několikaletou hloupou anabázi, zejména v Debianu a odvozených distribucích, ušetřit, od začátku bylo jasné, že to je tvrdohlavá pitomost, která zdržuje vývoj.
V době vzniku měl Libav větší dynamiku a víc vývojářů, prostě ti "secesionisti" na tom byli líp, spíš všichni říkali, že to má zabalit FFmpeg. Nakonec se Libav o několik let později oslabil/rozhádal/lidi odešli/ztratili zájem nebo tak nějak všelijak, kdežto FFmpeg vydržel a tím zvítězil, i když to pár let pro něj vypadalo blbě.
Pokud vím, tak část lidí z toho Libav nakonec v něm skončila zpátky, na druhou stranu tam zdá se pořád mají hádky mezi lidma, co se nemaj rádi... holt komplikovaná story.
... v porovnání s největšími multimiliardovými firmami ...Kde by byl ffmpeg (v rozšířenosti/použitelnosti), kdyby na své cestě respektoval IP(patenty) související s řadou dnes jím podporovaných formátů? Hledisko, které u žalovatelných subjektů není z důvodu přežití bráno na lehkou váhu.