Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
A není vlastně Firefox zbytečný, když neudává (a sotva už kdy bude udávat) tempo a směr vývoje?Um ... o čo prichádzam, keď nepoužívam Chrome ale Firefox?
Všechny browsery mají velký problém, že Alphabet Inc. je nepustí ke spoustě svých dobrých služeb. Za mne, než ťapat na mobil, diktuji v Chrome, co chci vyhledat. Než psát na klávesnici desktopu dokument, diktuji text v Google Docs.
pouze HTTPSfunguje dobře ale nefunguje linuxexpres.cz Co mě ale neskutečně sere je urlbar který mi cpe funkci Google search baru. Když jsem se pokusil o volbu searbaru do samostatnýho stejně urlbar tu funkci má stále. A když tu volbu "Add search bar in toolbar" mám zaškrtnutou a pokusím se search bar schovat do "Customize" přepne se to zase do té první. Chci docílit toho pokud zadám text do url baru a nemám takovou záložku aby to nepřešlo do google vyhledávače a zkrátka se nestalo nic, no nefungejo to.
1. Update - před 20H2 byl fakt dloouuuhý porod. Zlaté update-s dister Linux. Co tam cpali?
2. Skype - V průběhu roku mám náhle v menu dva odlišné. Neb Windows užívám, jen když musím, už ani neřeším.
3. Myslím, že jednu dobu byli současně i dva Edge (jeden na jádru MS a druhý už na jádru Chromium)
Chtějí zakázat natvrdo Adobe Flash Player. Zakázal jsem update Firefox, protože spousta encyklopedických stránek je užívá od počátku rozšíření Internetu, jsou na nich postavené dobré věci a nikdo je už nepředělá pod HTML5. Jen dodávám - užívám více browserů, život mne k tomu dotlačil.
Tiskni
Sdílej: