abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1995 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    GitLab 12.1

    Byla vydána nová verze 12.1 open source alternativy GitHubu, tj. softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech, GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností v příspěvku na blogu.

    23.7.2019 01:44 | Ladislav Hagara | Nová verze


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    23.7.2019 10:10 _
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitLab 12.1
    Gitlab rozhodně nenabízí alternativu ke githubu
    23.7.2019 11:55 A
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitLab 12.1
    Máte pravdu. Alternativou GitHubu je už mnoho let Bitbucket který je pro mne v mnoha ohledech mnohem lepší.
    cezz avatar 23.7.2019 20:54 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitLab 12.1
    Ak niekto pouziva GitHub prevazne z dovodu pomerne velkej komunity vyvojarov (typicky opensource projekty), tak sa (zial) pre GitHub zatial tazko hlada alternativa. Ale v pripade vnutrofiremneho nasadenia kde su repozitare skor privatne je Gitlab rozhodne zivotaschopna alternativa a sam som niekolko krat zazil prechod firmy prave na Gitlab.

    Za mna osobne je Gitlab urcite pouzitelnejsie co sa tyka prace vo web rozhrani, ale vacsinu casu aj tak preferujem pracu priamo lokalne na PC, kde je git ako git..
    Computers are not intelligent. They only think they are.
    Josef Kufner avatar 23.7.2019 22:33 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitLab 12.1
    Lokálně nemáš issues a komentáře k nim ani CI/CD.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    cezz avatar 24.7.2019 00:18 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitLab 12.1
    To je mozne, ale ja som myslel "vnutrofiremne nasadenie" v zmysle ze mas privatne repozitare. Nemyslel som tym nutne on-premise nasadenie.
    Computers are not intelligent. They only think they are.
    Josef Kufner avatar 24.7.2019 12:15 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitLab 12.1
    To je jedno. Pokud spolupracuje více lidí, tak jsou issues (a merge requesty) nutnost. Pokud chceš spouštět testy a automatizovaně nasazovat/sestavovat testovací verze, tak je CI/CD nutnost (jinak to zbytečně stojí spoustu času navíc). Zda on-premise nebo cloud je v tomto směru celkem nepodstatný detail.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    24.7.2019 15:37 franci
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitLab 12.1
    Je pravda, že na tickety používám Redmine, ale co jsem si všiml, tak i v GL nějaké jsou. A testovací workflow taky. O merge requestech a jejich managementu, včetně cherrypick apod., nemluvě.
    cezz avatar 25.7.2019 23:11 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitLab 12.1
    Nejak nechapem kam tym mieris. Na Githube mas na vyber niekolko CI systemov, celkom pekne sa integruju so zvyskom rozhrania. Pull requesty tam mas tiez.
    Computers are not intelligent. They only think they are.
    |🇵🇸 avatar 24.7.2019 15:42 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitLab 12.1
    Ak niekto pouziva GitHub prevazne z dovodu pomerne velkej komunity vyvojarov (typicky opensource projekty), tak sa (zial) pre GitHub zatial tazko hlada alternativa.
    Ona to může být i výhoda. Třeba pro Číňany je to garance kontaktu se zbytkem světa.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    skunkOS avatar 25.7.2019 08:45 skunkOS | skóre: 27 | blog: Tak nějak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitLab 12.1
    Gitlab už je stejně z administrativního pohledu těžkotonážní, přetechnizovaná sračka. Ano, taky to zatím používáme, ano nasadit to nebylo moc složité, ale jen do okamžiku než se něco posere.

    Ty miliardy logů v 10 různých složkách, kolikrát nic neříkající chybové hlášky, pomalý start i na nabušeném serverovém stroji. Já nevím.

    Gitea to jistí.
    http://martinrotter.github.io
    Bedňa avatar 26.7.2019 18:21 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitLab 12.1
    +1 za Gitea
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    cezz avatar 26.7.2019 23:48 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitLab 12.1
    Gitea (resp. Gogs) som nejaku dobu pouzival aj ja. Je to super system s jednoduchym rozhranim a co sa tyka narokov na HW neporovnatelne inde ako Gitlab. Ale pokial pouzivas kompletny balik sluzieb ktory je ku Gitlabu pribaleny a velmi dobre integrovany, tak to uz nie je take terno. Ma to velmi slusne integrovany CI system ktory vyborne funguje s vstavanym Docker repositarom. Ak pouzivas Kubernetes, tak rovno dostanes do ruky system ktory jednak zostavi potrebne binarky ale ich aj rovno nasadi v testovacom alebo produkcnom prostredi. Tiez tam mas pribaleny monitoring a par mesiacov uz aj chat. V zasade je to komplet vyvojarska platforma.

    To ze na to potrebujes par GB RAM namiesto par MB RAM od istej velkosti firmy absolutne nie je faktor. Udrziavanie takeho systemu je sice trochu bolest, ale ked len zaratas ze ti to nahradi Git server, CI a par dalsich drobnosti, ktore nemusis spravovat osobitne, tak to tiez nie je az take utrpenie. (Kto sa niekedy pokusal udrziavat Jenkins vie o com hovorim)

    Na take to domace Gitovanie je Gitea super, ale napriklad ja som v kombinacii s Drone.io narazil uz len na to, ze som tam nevedel mat pravidelne daily buildy bez toho ze by som udrziaval cron niekde externe.
    Computers are not intelligent. They only think they are.
    Josef Kufner avatar 29.7.2019 11:49 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitLab 12.1
    Gitlab potřebuje pár GB RAM už jen k tomu, aby nastartoval po čisté instalaci. Je to neskutečný bubrlíček. Ale ta integrace CI a pár dalších věcí za to docela stojí.

    Je škoda, že Gitea nemá integrované CI. Docela by stačilo, kdyby to umělo spolupracovat s Gitlab Runnery. To pak už je jen o troše GUI a předávání dat sem a tam.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.