Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Po sedm a půl roce od vydání verze 3.0.0 (zprávička) vyšla verze 4.0.0 svobodného softwaru a vysokoúrovňového programovacího jazyka pro numerické výpočty GNU Octave. Z novinek lze zdůraznit ve výchozím stavu spouštěné grafické uživatelské rozhraní (GUI) nebo lepší kompatibilitu s Matlabem.
Tiskni
Sdílej:
... vysokoúrovňového programovacího jazyka ...Vysokourovnovy programovaci jazyk nizke urovne.
Na matematické výpočty neznám nic lepšího.To je mi vas pak skoro lito.
Zn.: Práce s komplexními čísly a maticové operace nezbytností.Tak zrovna oboje dvoje zvládá i python.
existující free i placené toolboxy/knihovny pro různé technické obory nutností.Placene toolboxy, tim jsi diskuzi zabil, o tom ani nebyla rec. Pak Matlab samozrejme nema konkurenci, ostatne nektere toolboxy jsou asi jediny duvod proc to pouzit a to jeste jen pri prvnim protypingu, jinak je to cesta spise do haje.
Ahoj, to je skoro provokace, s ohledem na to, ze by jsi si mohl pamatovat a kdy a jak jsem od Matlabu utekl.Zásah
Placene toolboxy, tim jsi diskuzi zabil, o tom ani nebyla rec.Jak nebyla řeč? Vzhledem k tomu, že se za Matlab jako takový platí a to docela dost, je to logické, ne? Pokud potřebuju jen inverzní matici, tak nepotřebuju Matlab.
vysledky nejsou presne reprodukovatelneeh?
lide kteri to implementovali ani presne nevi jak to uvnitr funguje a nemaji predstavu o vypocetni komplexite.To je ale něco jiného a souvisí to spíš s těmi lidmi, podobně se dá zmastit/naprasit cokoliv v čemkoliv.
ZásahAsi prijedu nekomu poskrabat nabyte auto.Ano, pamatuju a proto jsem se neudržel.
Jak nebyla řeč? Vzhledem k tomu, že se za Matlab jako takový platí a to docela dost, je to logické, ne?Logicke? Rec byla o Matlab/Octave, i kdyz je to prast jako uhod a jde mi spise o jazyk.
Pokud potřebuju jen inverzní matici, tak nepotřebuju Matlab.Tim jen potvrzujes, co jsem rekl nahore, a jedno jestli je komplexni.
Mame obcas problem po prepsani algoritmu do C/C++/FPGA dosahnout stejnou numerickou stabilitu a chovani, a nekdy neni jasne jak je to v toolboxech implementovane a co se uvnitr deje.vysledky nejsou presne reprodukovatelneeh?
a souvisí to spíš s těmi lidmi,Vsak jsem psal, ze to neni chyba Matlabu.
podobně se dá zmastit/naprasit cokoliv v čemkoliv.To bezesporu. Jenze v Matlabu, mimo zakladni maticove manipulace, je tezke neprasit. Treba v Pythonu je to o poznani slozitejsi, zejmena kdyz se Python clovek nauci predtim jako programovaci jazyk s nejakou teorii okolo.