abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    HAProxy 2.0.0

    Byla vydána verze 2.0.0 svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    18.6.2019 01:11 | Ladislav Hagara | Nová verze


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    18.6.2019 02:28 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    No, Traefik jim dava tezce na prdel v dnesnim svete microservicies :). HAproxy uz jsem nevidel nasazovat minimalne 3 roky.
    Max avatar 18.6.2019 08:26 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Hmm, koukám, že komerční Traefik je asi hlavně konkurence pro komerční Nginx, ne? HAProxy je jednak kompletně zdarma, dále není jen proxy pro http/https tak jako Nginx, nebo Traefik.
    A ano, microservices jsou v dnešní době populární, ale to jsme jen u nových projektů.
    Mno nic, asi je čas Traefik vyzkoušet, třeba od Nginx neuteču k HAProxy, ale k Traefiku.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    18.6.2019 08:32 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Traefik uz umi jakykoli TCP provoz od verze 2.0, a Enterprise verzi jsem jeste nikde nenasazoval, protoze je to celkem novinka, ale to nejdulezitejsi - HA se da ohackovat, stejne jako by si to delal v pripade HAproxy.
    Max avatar 18.6.2019 08:34 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    To jsem nevěděl, díky za info.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    18.6.2019 08:35 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Pokud by si potreboval emocni support pri nasazovani Traefiku, muj mail mas :).
    Max avatar 18.6.2019 08:43 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Nejdřív musím upgradnout vmware, nasadit IDM, Flowmon, nové RFID řešení a pak si tedy se slzkou v oku vzpomenu na tebe :)
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    18.6.2019 09:16 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Ja zase 28km HDPE chranicky ;). Kazdy mame svoje :).
    Max avatar 18.6.2019 09:19 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Tak to chce dobrý strečink, velkou snídani a pořádně nabroušenou lopatu... , ...kterou dáš tomu člověku, co to za tebe udělá :).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    18.6.2019 09:25 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    :D bude bagr, to si nenecham ujit si alespon 2x kopnout :D.
    18.6.2019 10:28 MP
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Doporucujes do produkce? Mame v provozu na jednom projektu HAproxy, ale chybejici podpora http/2 na backendu je mizerie. A to nemluvim o vhodnosti dynamickeho reload ssl certifikatu. To prvni resi sice 1.9 a 2.x, ale ta v debianu jeste chvili nebude... No, ale co koukam, tak provozovat proxy jako docker instanci zrovna moc nechci...
    18.6.2019 10:40 mhepp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Myslím si, že zrovna proxy je dobrý adept na docker kontejner...
    Max avatar 18.6.2019 11:24 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Já mám proxy jako dvě samostatné VM a HA mezi nima dělám pomocí Keepalived (vzhledem k tomu, jaký výkon potřebuji, používám Active/Pasive).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    18.6.2019 14:50 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Tak si udelas 2VM z nich udelas Swarm Docker Cluster a nemusis resit nejaky keepalived.
    18.6.2019 15:28 MP
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Mam presne to same...

    Nize uvedena varianta tak nejak nepocita, ze ne kazdy ma docker infrastrukturu (postavenou, naladenou, konfig automatizaci vymakanou) plus treba i nutnost zachovani logu (co kdyz se docker instance prepise novou verzi v dobe, kdy byl treba graylog nedostupny par hodin...). My pouzivame docker pro vyvoj, ale samotna produkce jede na VM.
    18.6.2019 15:38 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    co kdyz se docker instance prepise novou verzi v dobe, kdy byl treba graylog nedostupny par hodin...
    Tak mam ty data na syslog serverech v cache.
    Max avatar 18.6.2019 11:20 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Pro Debian existuje repository, kde máš aktuálně HAProxy 1.9 a očekávám, že 2.0 tam za chvíli bude také.
    Případně není problém si držet vlastní verzi.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    18.6.2019 11:23 N/A
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Není mi úplně jasné, k čemu je dobrá podpora HTTP/2 z load balanceru na back-end server.

    Můžeš to prosím upřesnit, v čem to bude lepší než HTTP/1.1 s dlouhými spojeními?

    Děkuji předem
    18.6.2019 12:08 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Bez té podpory aplikace např. nedokáže (bez obezliček) rozlišit, že klient používá HTTP/2
    Quando omni flunkus moritati
    Max avatar 18.6.2019 12:38 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    A je k tomu nějaký důvod? Napadá mně jen používání SSE místo Websocetu.
    Nebo jsou v http2 i nějaké další fce, které by to potřebovaly?
    Jen se ptám, nechci rýpat.
    Díky
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    18.6.2019 13:00 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Server push třeba (ne že bych zrovna tuhle věc považoval za něco užitečného, ale lid si to žádá)
    Quando omni flunkus moritati
    18.6.2019 12:59 MP
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    Jednoduse, treba pocet spojeni. Pokud na HAproxy budu mit per backend 100 spojeni a prijde jeden HTTP/2 na frontend, tak mi to muze nasekat klidne 50 spojeni na backend. Nemluve o tom, ze se vyrazne zmensi pocet nutnych navazanych spojeni na cele sitove trase (switche, firewally, servery, logy, naty apod) plus TLS overhead na backendu.
    18.6.2019 14:46 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HAProxy 2.0.0
    To prvni resi sice 1.9 a 2.x, ale ta v debianu jeste chvili nebude...
    Nekoho v dobe Dockeru fakt jeste zajima dostupnost aplikacniho software stacku v OS kromne persistentni storage?

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.