Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Příspěvek Windows and Ubuntu Interoperability na blogu Microsoftu je věnován interoperabilitě mezi Windows 10 a Ubuntu na Windows 10, jež bylo představeno v březnu letošního roku (zprávička). V nejnovějším testovacím buildu 14951 Windows 10 lze spouštět .exe programy přímo z terminálu Ubuntu a výpisy předávat pomocí roury zpět nástrojům v Ubuntu. Nově se v případě instalace Ubuntu na Windows instaluje verze 16.04. Další zajímavé informace na blogu Windows Subsystem for Linux (WSL).
Tiskni
Sdílej:
Už tam jde zvuk ?
tak to vidím jako velký success kernelistů nad systemd fanklubemA ted tu o zlem americkem brouku.
Tom Gundersen, což je mimochodem člověk, se kterým se dá docela bavit.Ja rozumim, ze s nimi se asi nespolupracuje lehce, zejmena ve Fedore, kde je jejich pozice/role jina.
sběrnice v kernelu by měla řešit ty věci, co nelze dobře řešit v userspace a které nejsou již dobře řešené v kernelu.Ano, tam mi jde spise o tu abstrakci, kterou to prinasi a veci ktere nad tim jde postavit. To MS reseni mi prijde celkem elegantni, i kdyz by me zajimal overhead - hadam, ze to nebude nejrychlejsi.