Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Libreboot (Wikipedie), projekt mající za cíl vytvoření svobodného firmwaru nahrazujícího proprietární BIOSy, fork Corebootu bez proprietárních blobů, již oficiálně není součástí projektu GNU. Richard Stallman se s projektem rozloučil emailem zaslaným do diskusního listu věnovanému projektu GNU. Libreboot byl součástí projektu GNU od května loňského roku. V září ale Leah Rowe, vývojářka Librebootu, projekt jednostranně opustila a obvinila Nadaci pro svobodný software (FSF) z diskriminace a propuštění zaměstnankyně na základě pohlaví [reddit].
Tiskni
Sdílej:
Note to Self: Nikdy neposílat nikomu patche i když bych mě commitovat jeden jediný blbý komentář v kódu. No už se vám někdy stalo že by jedné osobě (byť ve vedoucí pozici) ruplo v bedně a ta vzala sebou ke dnu celý projekt či firmu?
Libreboot bych forknul, hacknul a poslal ke dnu.To není třeba stačí používat nadmnožinu coreboot.
Nikdy neposílat nikomu patche i když bych mě commitovat jeden jediný blbý komentář v kódu.Jako třeba i do kernelu?
Jako třeba i do kernelu?Si představ, že by takhle křáplo třeba Linusovi.
Some have said that preinstalled firmware programs and Field-Programmable Gate Array chips (FPGAs) “blur the boundary between hardware and software,” but I think that is a misinterpretation of the facts. Firmware that is installed during use is software; firmware that is delivered inside the device and can't be changed is software by nature, but we can treat it as if it were a circuit. As for FPGAs, the FPGA itself is hardware, but the gate pattern that is loaded into the FPGA is a kind of firmware.https://www.gnu.org/philosophy/free-hardware-designs.en.html
Tam je (nebo jsou? Jsem z toho zmaten) někdo zralý na pomoc odborníka.
zároveň k feminismu/maskulinismu a zároveň k jakékoli formě rovnocennosti pohlavíCože? Feminismu jde o rovnocennost.
Feminismu jde o rovnocennost.Otázka je, proč se to pak jmenuje feminismus místo egalitarianismus.
Historie, podle mě... Předtím to bylo pojmenováno podle toho, kde byla nerovnost vidět nejvíc. Momentálně by bylo hezké cílit na nerovnost všestranně, ale ti co to tak cítí se od moderního přehnaného neofeminismu většinou distancují.To je podle mě dostatečný důvod se mimo historické debaty distancovat i od toho historického názvu.
Ona i ta naprostá rovnocennost zahnaná do extrému je v mnohých případech naprostý nesmysl.+1
A už vůbec nechápu některé feministky, které se snaží ženy kompletně defeminizovat a ideálně k tomu vykastrovat muže, aby se třeba náhodou nechovali jako muži.+1
Historie, podle mě... Předtím to bylo pojmenováno podle toho, kde byla nerovnost vidět nejvíc. Momentálně by bylo hezké cílit na nerovnost všestranně, ale ti co to tak cítí se od moderního přehnaného neofeminismu většinou distancují.Pokud nepočítám kontext historické debaty, vidím toto jako dostatečný důvod, se od názvu „feminismus“ úplně distancovat, jednak proto, že nevystihuje myšlenku rovného přístupu k lidem různého pohlaví a potřeb, jednak proto, že naopak evokuje sexismus, a v neposlední řadě proto, že přitahuje právě osoby sexistického a sexualistického smýšlení, pro který je rovný přístup jen zástěrka jejich boje vůči komukoli, kdo nevykazuje dostatečnou dávku menšinovosti. Nemyslím si, že bychom byli v tomto ve sporu.
Jen jsem reagovala na distancování se od historické debaty.A já opakuju, že žádné distancování se od historické debaty nebylo. :)
Hlavní ale je, že výstupem by neměla být pozitivní diskriminace v zájmu jakékoliv skupiny lidí.A máš tedy jiné řešení např. diskriminace žen v dozorčích radách společností? Nemám teď přesné data, ale pokud by zůstal zachován současný trend, tak by k vyrovnání došlo asi tak za 100 let...
okamžitě odmítnu a budu hodně naštvanáVy ženský jste totiž divný. Hned bych se tam na pozvání nasáčkoval a bučel a bzučel co by mi dech stačil a ještě bych z toho měl radost. Dostali by jen to co chtěli mít
Vy ženský jste totiž divný.Na tom nevidím nic divného. Je to urážka a znevážení osoby, která se na danou práci cítí být kvalifikovaná a taky o ni chce tak bojovat. Místo toho jí řeknou ukaž, jo ty máš vagínu, tak to je v pohodě, tady máš smlouvu.
Řeknu ti to takhle. Dostat se do jakékoliv pozice v jakékoliv společnosti ne na základě zkušeností, schopností a (v případě dozorčí rady) normální volby valné hromady, ale na základě zákona „tam a tam musí být žena“, okamžitě odmítnu a budu hodně naštvaná.To naprosto chápu. Jenže pak budeš diskriminovaná ve prospěch jak mužů, tak feministek.
Protože kdybys řekl že ti jde o "egalitarismus" v době, kdy o tyhle věci feminismus tvrdě bojoval, tak by ti chlapi-intelektuáli řekli "rovnost už máme, vo čem tu meleš?".Feminismu jde o rovnocennost.Otázka je, proč se to pak jmenuje feminismus místo egalitarianismus.
Ufff, chce se mi zvracet.
...obvinila Nadaci pro svobodný software (FSF) z diskriminace a propuštění zaměstnankyně na základě pohlaví ...Chápu propuštění někoho, kdo je příliš velké pohlaví.