Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Po organizaci Software Freedom Conservancy (zprávička) zveřejnila své stanovisko k problematice kompatibility souborového systému ZFS a Linuxu, tj. kompatibility licencí CDDL a GPLv2, také Nadace pro svobodný software (FSF). Richard Stallman (RMS) v stanovisku uvádí, že licence jsou nekompatibilní a není tedy možné distribuovat Linux s ZFS. Ideálním řešením by bylo, kdyby Oracle výslovně povolil použití ZFS pod licencí GNU GPLv2 nebo vyšší.
Tiskni
Sdílej:
S čímkoliv z USA je člověk jednou nohou u soudu, dokud nebudou licence/patenty pořešeny, byl bych dost opatrný.
S čímkoliv v USA byl bych dost opatrný.
S Windows takovéhle problémy nejsou.To ani s papírem a tužkou. Ale zase je užitná hodnota někde trochu jinde.
Ano, ale kdyby se Linux zbavil té nablblé licnece a převzala ho solidní firma&helip;…tak by byl tak dobrých 20.let po smrti, protože by ho pohřbil nějaký psychopatický pološílený magor s technickými znalostmi houpacího koně a komplexem větším než Napoleón.
To ani s papírem a tužkou. Ale zase je užitná hodnota někde trochu jinde.Náhodou, teď když už mají bash, tak jsou skoro velcí kluci. Asi jako je java teď s lambdama funkcionální.
S Windows takovéhle problémy nejsou. Celé opensource je Linuxu jenom ke škodě. Práva na Linux a další opensource by měla být zprivatizována velkým korporacím a byl by klid. A vývoj by se pohnul kupředu.2/10 would not get mad...
in 2006 we learned through the GPL version 3 commenting process that downloading binaries of GPL-covered programs with BitTorrent violated GPL version 2, because with BitTorrent every downloader also redistributes. I included terms in GPL version 3 to explicitly permit thisTo je super, nikdy mi nedoslo, ze i to stahovani distribuci je pres torrent nelegalni