Apple představil 13palcový MacBook Neo s čipem A18 Pro. V základní konfiguraci za 16 990 Kč.
Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).
Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.
Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀
Apple představil nové čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Pro s čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Air s čipem M5 a Studio Display a nový Studio Display XDR.
Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.
Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.
Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.
Časopis Linux Journal (Wikipedie) po 23 letech končí. Předplatitelům se peníze nevrací, protože nejsou. Pokud se nenajde zachránce, který by Linux Journal i s dluhy koupil, je listopadové číslo časopisu číslem posledním. První číslo Linux Journalu bylo vydáno v březnu 1994. V srpnu 2011 bylo vydáno poslední papírové číslo. Od té doby byl časopis vydáván pouze elektronicky. Cena jednoho čísla byla/je 5,99 $.
Tiskni
Sdílej:
Předplatitelům se peníze nevrací, protože nejsou.Upřesním, že nejsou peníze, předplatilé jsou.
Předplatitelům se peníze nevrací, protože nejsou.
Jen upřesnímTohle bylo buď psáno záměrně, aby si to našlo svého komentátora, možná hlavně pro více příjmů z reklamy (více obnovování v portálu jako na zive.cz) nebo neschopností či leností psát srozumitelně.
Linux Pro Magazine has offered our subscribers six free issues of their magazine, a publication we at Linux Journal have always admired. In our time of need, they were the first ones there for us, and we are thankful for their gracious offer. We also just finished up our 2017 archive today, which includes every issue we’ve ever published, including the first and last ones. Normally we sell that for $25, but obviously subscribers will get it for no cost. Subscribers, watch for an e-mail with details about both.vs.
Předplatitelům se peníze nevrací, protože nejsouTen Hagara je čím dál tím větší bulvár, tohle raději zamlčel.