Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Kvůli koronaviru byla zrušena také řada linuxových konferencí. Od 10. do 11. března měla v centrále Microsoftu v Redmondu proběhnout konference WSLConf věnovaná WSL (Windows Subsystem for Linux). Proběhne virtuálně. Zrušena byla konference Chemnitzer Linux-Tage, jež měla proběhnout 14. a 15. března. Ve stejné dny měla proběhnout konference LibrePlanet 2020. Proběhne pouze online. Zrušena byla konference SUSECON 2020, jež měla proběhnout od 23. do 27. března. Proběhne virtuálně, termín ještě nebyl stanoven. Zrušen byl také navazující openSUSE Summit Dublin. Pouze virtuálně proběhne ve dnech 28. a 29. dubna také Red Hat Summit 2020.
Tiskni
Sdílej:
a pak jako z těch bludů vyrostou ;D
zrovinka když už by jakoby měli ze společný socialistický hromádky víc brát než nani házet tak je levičáctví jako pustí?? :O :O :D :D ;D
Nebo prostě léčí a pak vymáhají peníze?Přesně tak. Dost lidí kvůli tomu končí v osobním bankrotu.
To není tak docela pravda, že?Jakto?
Těch lidí co prosí na GoFundMe o peníze na předražený inzulin a jiné životně důležité léky je dost a na ohrožení života se zjevně kašle.Zběžně jsem to pročetl a nevidím, že by ho v nemocnici odmítli. Vycházím z vyprávění lidí, co v USA žijou. Verzána, Šopor, Vaňhara apod.
A pokud se dostane péče někomu bez pojištění, končí to často osobním bankrotem s dluhem klidně stovek tisíc dolarů.Přesně tak.
Zemský ráj to na pohled :)USA považuji za stát, který kombinuje to nejhorší z divokého kapitalismu (sociální nejistoty, nízká sociální mobilita), socialismu (vysoké daně, všemožné stupidní regulace např. v Kalifornii) a totality (tyranizující justice a vězeňský systém, který je ve své podstatě otrokářstvím). Život tam nepochybně může být splněný sen, ale může to být taky pořádná noční můra. Imigrant má většinou na výběr a do USA si to namíří jen tehdy, kdy předpokládá, že tam obstojí. Děti ale na výběr nemají a chudí zůstávají chudí. Toto rozhodně není moje vize libertariánství/minarchismu, který tu často propaguji. Chci svobodu, kde to dává smysl, ale chci i sociální systém, který nastaví „dno“ a umožní lidem šplhat nahoru. Bez toho kapitalismus nedává (takový) smysl. Česko nebo jiné evropské země, přes veškeré nevýhody, které místy mají, jsou jistě lepší výchozí bod než USA.
Zběžně jsem to pročetl a nevidím, že by ho v nemocnici odmítli.A jak to má v takovém případě fungovat? V nemocnici inzulin nedostane, i když ho k životu potřebuje, dokud jim neumírá na schodech. Takže předpokládám že jediné co mu zbývá je počkat dokud nedostane záchvat a zavolat si rychlou (nebo spíš taxík, sanitka je tam šíleně drahá). V nemocnici (pokud nezemře dřív, což se zjevně stalo) ho dají dohromady a propustí v osobním bankrotu a bez inzulinu, který si opět musí hradit sám.
Při ohrožení života léčí každého, ať na to má, nebo ne.Cukrovkář bez inzulinu je v permanentním ohrožení života. Pokud nedostane léky, tak ho neléčí.
No, a to se přesně v tomhle systému neděje.Děje a většina rodičů se přesně o to snaží. Problém je, že někteří se nesnaží a někteří se sice snaží, ale prostě to není dost. A pak na to doplácí děti a sociální mobilita aka americký sen.
Do školy v ghetu nikdo nechodí dobrovolně.To s tím ale nesouvisí.
Za mě by každý měl prostě dostat nejlepší vzdělání, jaké je schopen zvládnout.Nemám problém s tím, že jedno dítě musí chodit do knihovny a druhému rodiče knihy kupují. Že jedno má lepší počítač než druhé. Že jedno má vlastní elektronový mikroskop a druhé se k němu dostane leda pokud se prokouše nějakou vstupní bariérou a nasomruje se někam do laboratoře. Jedno dítě to má o trochu těžší, ale možnosti jsou nakonec zhruba stejné. Za těchto podmínek může to chudé dítě předběhnout to bohaté o několik řádů a takové věci se relativně běžně dějí. Vyjádřil jsem se skepticky vůči tomu, že v USA je situace alespoň takto dobrá.
Oni si lidi neuvědomují skryté náklady na bezdomovectví. Přitom zajistit těm lidem střechu nad hlavou je i obrovsky v jejich sobeckém zájmu...Ano, přesně tak. Přitom náklady na odstranění těch nejhorších projevů této extrémní chudoby by byly v podstatě marginální, kdyby se to dělalo chytře. Někde jsem tu ne tak dávno psal úvahu, jak by to případně mohlo fungovat možná i do značné míry soběstačně. Jsem líný to hledat nebo psát znovu, ale úplně v pár slovech: prostě těm lidem alokuješ nějaké množství přírodních zdrojů a necháš je dělat si co chtějí, ať si mohou existovat klidně mimo standardní ekonomiku. Zpětně pak můžeš naturálně danit třeba výnosy plodin a ty prodat, takže ti to třeba částečně pokryje amortizaci pozemků, pomocnou pracovní sílu a dodávky nějakého množství zboží/služeb, které si nedokážou vyprodukovat sami (zdravotnictví). Asi nebudeš účetně na nule, ale nebudeš to muset tolik dotovat. Přijde mi to lepší než brát peníze jedněm a cpát je druhým. Navíc někteří lidé v tomhle systému žít prostě nechtějí, nebo to neumí, tak nevidím důvod je k tomu nutit. Přidělit nějaký plácek každému, kdo si o něj požádá, aby si tam mohl postavit provizorní příbytek, by neměl být problém. Zas tak malý stát nejsme. Stojí za zmínku, že třeba likvidace odpadu ze stavebnictví je AFAIK docela velký problém, přitom pokud máš dost času, tak z té suti vyhrabeš nějaké použitelné cihly, opravíš si stará okna atd.
se vzděláváním mimo školství to asi taky nebude slavnéJá jsem naivně doufal, že se tohle opraví s prakticky nekonečným množstvím informací, kurzů atd. na internetu, kde k tomu má přístup v podstatě každý (ano, až na tak totálně chudé, že nemají na připojení, a navíc jsou v místě, kde není v okolí žádná možnost free přístupu). A ono se to nějak nestalo.
protože jako těm různejm tutoriálům a kurzům furt konkuruje pitomá poviná škola s tou pitomou brejlatou můrou na čédinu a jejima pitomejma domácákama posílanejma pitomejma mejlama ale jako naštěstí na uplně nějakou cizí pitomou mailovou adresu ;D