Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Výzkumník Vinny Troia upozorňuje na únik informací o 4 mld. uživatelských účtů cca 1,2 mld. uživatelů. Jde o jména, kontaktní údaje atd. K úniku došlo z nezabezpečeného serveru Elasticsearch a obsahuje databáze firem People Data Labs a OxyData.io, které se specializují na shromažďování dat a jejich přípravu k dalšímu zpracování.
Tiskni
Sdílej:
mkhoney
:
challenge=`cat /dev/urandom | tr -dc a-z0-9 | head -c 5 ; echo` line=`echo "jenda.${challenge}@hrach.eu" $* $( xclip -out ) $(date +%F)` echo "$line" echo "jenda.${challenge}@hrach.eu" | xclip -in echo "$line" >> ~/moje/etc/honeypot.txtPřidat do
virtual_alias_maps
postfixu toto:
if !/(jenda.XXX|YYY|ZZZ|[0-9A-F]{7,8}\.[0-9A-F]{7,8})@hrach.eu/ /jenda\..+ zavináč hrach.eu/ jenda zavináč hrach.eu endifA následně se to používá takto:
mkhoney
(ve skutečnosti Ctrl+R mkh Enter
) (alternativně můžu za to napsat libovolné další věci, které se uloží jako komentář). Náhodná adresa se vygeneruje, uloží s obsahem schránky (=URL) a následně se mi vloží vygenerovaná adresa do schránky.Pokud adresa pwnuta nebyla, tak ok, neplnis jim databazi adresouNo ale tím že to zadám do toho okýnka na tom webu, tak tu adresu začnou mít, i pokud pwnuta nebyla (za předpokladu, že jim nevěříš, že si to oni, nebo libovolný z těch trackovacích elementů, neuloží). Kdybych se zeptal hashem, tak to samozřejmě bude jiné (i když ty moje adresy mají dost nízkou entropii a asi by šly vycrackovat, obzvláště pokud by jich uniklo několik a někdo si všiml toho patternu jenda.5_náhodných_znaků). O tom jsem původně uvažoval - ale oficiální API zpoplatnili a reverzovat se mi to nechtělo. A pak jsem si všiml, že umí sledovat celou doménu, což bylo jednoduché a super.