Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Minulý týden (v rámci IDF) oznámil Intel a tým Microsoft Silverlight, že bude vyvíjet podporu Silverlight 3 pro linuxový systém Moblin, který má být nasazován na netboocích s procesory Atom. Tech-no-media vysvětluje, proč nechce Microsoft se systémem Moblin bojovat.
Tiskni
Sdílej:
A to bude jako silverlight nebo moonlight?
Imho Silverlight, Microsoft Moonlight nedělá.
Hm, ale zas ze by M$ udelal silverlight primo pro linux? kdyt maji Miguela na tyhle veci....
Ono hlavně koho vůbec tyhle sračky zajímají, že....?
Binarni bloby si mohou nechat pro platfoemu Windows, kde je o ne zajem.
Imho ty bloby od nVidie jsou celkem oblíbené :)
Myslim, ze mi nebudete nakazovat, co si muzu a nemuzu do systemu nainstalovat. Nastesti.
Pokud má vytlačit Silverlight/Moonlight produkt Flash od Adobe, tak musí být o krok napřed.
Což na linuxu je. Co se tedy třeba týče podpory unicode. Pro neanglicky píšící lid dost podstatné. Stačí se podivat na http://bugs.adobe.com/jira/browse/FP-40 (bohužel musíš být zaregistrovaný) jak jsou z toho lidi nasraný. Tadle chyba tam vysí už minimálně rok a půl. Adobe na to kašle.
Z technickeho hlediska je nejlepe natom JavaFX ktera kombinuje rychlost JVM6, integraci s IDE (Netbeans) a otevrenou implementaci. Jenze, Adobe uz obsadil klicove pozice (bannery).
Díval jsem se na javafx, a chtěl jsem to i použít do jedné aplikace, ale nepochopil jsem, proč vytváří další skriptovací jazyk. Silverlight má tu výhodu, že píšete přímo v C# (a hodně lidí tedy stačí jeden jazyk pro vývoj serverové části a klientské části), a to je výborný jazyk. Javafx je podle mě zatím oničem (konkurence pro silverlight to rozhodně není), navíc proč to nejde psát v javě? Javafx je prostě jen další, trochu jiný, javascript.