Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Na GitHubu byl zveřejněn zdrojový kód starého správce souborů WinFile z Windows pod licencí MIT. Tento správce souborů byl původně vytvořen pro Windows 3.0. Upravená verze je nově spustitelná pod Windows 10 a byly provedeny i některé další modernizační úpravy.
Tiskni
Sdílej:
Jasně, zůstává to v paměti, ale to byla jen taková ukázka na co to použít v GNOME. Nevím na co by byla minimalizace aplikací do ikon na ploše.
Nevím na co by byla minimalizace aplikací do ikon na ploše.Windows 3.1 neměli taskbar a tohle byl jen prostě způsob, jak dát uživateli najevo, že aplikace je minimalizovaná. Něco podobného dělá Window Maker, který minimalizované aplikace ukazuje jako speciální typ ikonek na ploše.
Windows 3.1 neměli taskbar a tohle byl jen prostě způsob, jak dát uživateli najevo, že aplikace je minimalizovaná.No furt o mílový krok dál než GNOME Shell který nemá ani taskbar, ani minimalizaci, ani žádné ikonky na ploše ve výchozím nastavení a rozhodně nesežere 4MB na disku a jeden v paměti.
16-bitový procesorWin 3.11 už oficiálně 16bit nepodporují. Musel bys překopírovat kernel z 3.0, ale pak nejde přepínat do dosu.
nebo slo nastavit virtualni rozliseni vetsi nez realne rozliseni na obrazovce a pri pohybu mysi do kraju se posouvala :)To Xorg umí taky.
MIDI tehdá fungovaly, neboť to byl jediný způsob jak přehrát hudbu. Tehdejší CPU neupočítaly nic lepšího než nekomprimovaný PCM. Vedle MIDI se ještě rozmohly různé trackery, což je v principu to samé – krátké nekomprimované kousky zvuku run-time míchané podle not.Navíc mám dojem, že to stejně vyžadovalo hw MIDI syntetizátor na zvukovce. Pamatuju si, jak mě překvapilo, že MIDI skladba přehrávaná na 486 s windows 3.11 zněla výrazně líp než na pentiu s windows 95, což bylo imho dáno tím, že zvukovka v té 486 měla lepší samply.
Pak si také všimni, že tam není akcelerovaná grafika a to ani ve 2D.Yup. Jenže dodám že v DosBoxu jde snižovat cykly a i s cykly tak na úrovni 40Mhz 386ky je to furt svižnější než mnohá TrueColor desktopová prostředí které beží nad GLESem a jsou akcelerovaná ve všech rozměrech. To jen tak čistě pro zajímavost. Asi napíšu zase nějaký blog ať si to může vyzkoušet každý.
This single 1.44 Mbyte floppy disk contains:
- Voyager Web Browser (Full HTML 3.2, frames, tables, etc.)
- Voyager Embedded Web Server
- The QNX Realtime Operating System
- TCP/IP (with PPP including CHAP/PAP support)
- Photon microGUI Windowing System
- A "remote control" device to simulate a TV set top box
- An Internet Phone Dialer
- A Graphical File Browser
- A Graphical Text Editor
- A Vector Graphics Animation
- Over 180 Kbytes of HTML and image content
Sorry, ale Gnome 3 mi funguje na 4G RAM, pričom je takmer skoro celá voľná. Ak máš s Gnome 3 nejaký problém, tak ho rieš skôr ako ťa prevalcuje a zobudíš sa spotený.Ok, vidím že nejsem moc vtipný.
Win95 v dosboxu taky jde , tak kčemu win3.11 ?
W 3.11 jsem kdysi v Dosboxu zkoušel, jelo to dobře akorát po ukončení Woken bylo třeba Dosbox restartovat, nějak divně to vytuhlo.Feature, not a bug. Toto mi bezne delalo i s MS-DOSem.