Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Před měsícem byl společností F-Secure odhalen multiplatformní malware běžící také na Linuxu. Ruská antivirová společnost Doctor Web na svých stránkách tvrdí, že minulý týden objevila multiplatformního trojského koně. BackDoor.Wirenet.1, jak jej společnost pojmenovala, běží na Linuxu a na Mac OS X. Tento zákeřný kód je řízen z IP adresy 212.7.208.65. Komunikace je šifrována pomocí AES. BackDoor.Wirenet.1 dokáže zaznamenávat a odesílat stisky kláves a krást hesla z webových prohlížečů Opera, Firefox, Chrome, Chromium a SeaMonkey a z aplikací Thunderbird a Pidgin.
Tiskni
Sdílej:
Ja tipujem, ze ide len o editaciu jedneho starsieho nastroja upraveneho na malware, ktory bol tiez riadeny z 212.7.208.65 (btw to je asi nejaky Mikrotik).
Problem je, ze to nie je uplne tak malware - ide o komercny produkt Netwire. Tam niekde by som aj hladal, ako funguje cross-compatibility, aj ked takyto povod nikto nepotvrdil.
Ako citam stranku Netwire / security, tak tam je napisane, ze tento administracny nastroj zvlada vsetko, z coho je obvinovany ten virus. Takze tam je aj pekne vypisane, coho vsetkeho by sa mal uzivatel bat.
Podla adresarov ide len o nejakeho zaciatocnika, ktory to "nahodou" pribalil ku keygenu alebo podobnej veci - ale uvidime.
При запуске копирует себя в домашнюю директорию пользователя.To je docela nápadný adresář. Spíš bych čekal, že si udělá nějaký otečkovaný, nebo se nasáčkuje třeba do
- В MacOS: в папку %home%/WIFIADAPT.app.app
- В Linux: в ~/WIFIADAPT
~/.config
Takže jeho přítomnost zjistím pomocí tohoto adresáře jo?Nejspíš jo.