Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Asa Dotzler v příspěvku na svém blogu oznámil, že multiprocesová architektura Firefoxu Electrolysis (zkráceně e10s) je již dostatečně stabilní na to, aby byla ve stabilním Firefoxu 48 postupně povolována. Stabilní verze Firefoxu 48 by dle plánu měla vyjít 1. srpna a Electrolysis bude povolen u 1 % uživatelů. Po deseti dnech se tato změna vyhodnotí a pokud nebudou problémy, tak proběhnou další kola povolování. Aktuálně je problém s celou řadou doplňků, viz web Are we e10s yet?. Projekt Electrolysis byl představen již v roce 2009 (zprávička).
Tiskni
Sdílej:
tak ho klidně zahoďPríde mi to nefér voči tejto planéte vyhadzovať funkčné veci, ešte keď to má smiešnu spotrebu, HW podporovaný Linuxom a spĺňa to všetko čo potrebujem, teda zatiaľ
Príde mi to nefér voči tejto planéte vyhadzovať funkčné veci, ešte keď to má smiešnu spotrebu, HW podporovaný Linuxom a spĺňa to všetko čo potrebujem, teda zatiaľ+1 Taky doufám, že ta spotřeba RAM nebude taková tragédie jako Chrome.
Neni to 10-20% navic na proces, ale 10-20% celkove.Jaký je v tom rozdíl?
Takto to proste píšu v blogu, asi aby bolo jasné že narastú všetky procesy a nie jeden ktorý zhltol pamäť a celkovo to narástlo o 15%.
Pokud pouzivate binarni Firefox z mozilla.comOsobně ne, proč bych to dělal.
Opet mi to prijde lepsi nez kdyz se vsem hned nainstaluje nova zabugovana verze, jak se to obcas stane u distribuce, kde to update testuje jen par lidi a pak to jde automaticky vsem.Pokud by to udělalo stále viditelný červený pruh s tučným nápisem „This is an experimental Firefox update and its behavior may differ from the latest stable version. Click here to downgrade to the latest stable version.“, tak se o tom můžeme bavit. V opačném případě můžu říct, že je noční můra starat se o lidi, kteří mají totožný software, totožným způsobem aktualizovaný, ale s různými chybami.
Podle mě je každému, kdo se kdy staral o lidi s počítači, naprosto jasné, proč se nemají plně aktualizované systémy náhodně lišit v zásadní části výchozí konfigurace.
Pokud pouzivate binarni Firefox z mozilla.com Osobně ne, proč bych to dělal.
Ale možná je to všechno jinak a bavíme se na základě chybných nebo neúplných údajů.