Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
npm balíček node-ipc přepisoval uživatelům v Rusku a Bělorusku soubory srdíčky (CVE-2022-23812). Aktuální verze node-ipc natáhne modul peacenotwar.
Tiskni
Sdílej:
jakkoliv skodit rusku je nyni dobreAle zase vojáky tam nepošleme, protože by pak byla větší pravděpodobnost 3. světové. Takže ne „jakkoliv“, ale opatrně a diplomaticky.
putinovi, ked budu dochadzat sily, tak je dost mozne ze siahne po jadrovych zbraniach a ma ich dost na znicenie polky svetajsi hysterka - ne nema jich na zniceni pulky sveta - i kdyby mel vsechny, o kterych rika, ze je ma (nema - velka cast bude virtualni stejne jako jeho slavne konvencni zbrane) a i kdyby vsechny fungovaly (ha, ha - tam to bude s udrzbou jeste horsi nez u konvencnich zbrani - bordel tam neni videt), i kdyby vsechny mel a funkcni, tak rozhodne menuze znicit "pulku sveta" co si predstavujes, ze se stane, kdyz treba na prahu spadne atomovka? bum, konec prahy? ne - bum a zmizi par ctvrti, a o zbytek se bude bojovat konvencne, tedy zase budes muset strilet, a to se ti ta puska a neprustrelna vesta bude sakra hodit
neviem odkial zo slovenska je SKK, ja som z vychodu a my na vychode SK sa toho konfliktu bojime najviac, pretoze sme v prvej linii...¨ Tak v tom případě bych se hodně staral, aby Rusko na Ukrajině prohrálo. Nebo myslíš, že když ho nezastavíme tam, tak nepůjde dál? Možná ne hned, ale budeš žít pár let v očekávání, že možná už zítra. A pak to přijde. Tady v Praze nejen, že podporujeme Ukrajince jak se dá, ale nakupujeme zbraně a trénujeme střelbu a další branné dovednosti. Včetně CO v případě jaderného útoku.
hele videjko :D :D se jakoby snaž soustředit na lyrics tam to všecko je :D :D :D ;D
Mozna si nekdo z vas vzpomene na pripad balicku "left-pad", ktery zpusobil jeste vetsi problem. Jeho autor ho smazal v afektu, aby se pomstil. Podobne jako autor "node-ipc" pridal do sveho modulu malware. Duvera se buduje dlouho ale lze ji ztratit velmi kratce. Je smutne, jakou hlouposti v obou pripadech.
O tom, jak absence maleho modulu "rozbila" internet:
Autor "node-ipc" nakonec musel uzamknout svuj projekt pro diskuse s verejnosti, cimz jej prakticky zabil:
Pokud inkriminovane moduly nejsou pouzivany ve vasem projektu, nasledujici prikazy nevypisi nic:
npm ls --json peacenotwar | pnpx jq ".dependencies | select(.)"
npm ls --json node-ipc | pnpx jq ".dependencies | select(.)"
Pokud moduly puvodnich autoru "left-pad" "node-ipc" nejsou pouzivany ve vasem projektu, nasledujici prikaz nevypise rovnez nic:
pnpx find-npm-by-author -A "Brandon Nozaki Mille" -R riaevangelist -A azer -R azer
Pekne shrnuti s odkazy: https://www.theregister.com/2022/03/18/protestware_javascript_node_ipc/
We are an American NGO based in Washington, D.C. that monitors human rights infringements by authoritarian regimes in Belarus, Russia and other post-Soviet states. Since our start in 2014, we have been in contact with over 2,500 whistleblowers that provided us with detailed reports on various kinds of abuse happening there. Due to internet censorship there, one of the web services used to contact us securely was hosted on servers located inside Belarus. Normally, we backup the received content to an external server on 20th day of every month, as this is reasonable given the volume we usually get, but since the start of the invasion on February 24th, traffic to our web service has increased over fiftyfold. Our staff has been working round the clock to accomodate the influx and during one of their tasks, package containing node-ipc module was updated on a production server, which resulted in executing your code and wiping over 30,000 messages and files detailing war crimes commited in Ukraine by Russian army and government officials. Due to the way the files were stored on the server, we are not able to recover any data and it's most likely gone forever. For some of the senders, this might as well have been their last contact with the outside world, as many of them were front-line soldiers that could've been killed in action during the offensive. Personally, me and my colleagues are absolutely devastated. All I can say that your little shenanigan did more damage to us than Putin or Lukashenka ever could. Profesionally, our counsel suggested filing criminal charges federally and it's likely we'll be proceeding this way.