V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 4060 a RTX 4060 Ti. Cena je od 7 899 Kč.
Tiskni
Sdílej:
…windows ma sve vyhody…
Yeti už byl viděn, zatímco tohle↑ ještě ne.
Ne vsichni jsou v IT, spousta lidi se zivi necim uplne jinym a pocitac nechtej konfigurovat ale jenom pouzivat.
Ne všichni jsou v IT a spousta lidí se živí něčím úplně jiným než neustálým odvirováváním, odstraňováním malwaru a spywaru, čištěním „registru“, manuální instalací každé kraviny stahováním nepodepsaných „exáčů“ z webu a jejich spouštěním pod „administrátorem“, bez možnosti automatické aktualizace drtivé většiny softwaru…
Uživatelé chtějí svůj počítač používat, nechtějí být používaní svým počítačem. Ergo, svobodný desktop je pro netechnické uživatele vhodnější a bezpečnější než zavirovaný closed-source paskvil.
…a neni jenutnekonfigurovat…
…není možné je konfigurovat… ← To je obrovský rozdíl.
Obrazek chces i videt a na to by lunix musel mit desktopove prostredi...Ne, obrázky lze prohlížet i bez desktopového prostředí. Je to sice poněkud hardcode i na linuxovou komunitu, ale jde to.
lépe než pod Windows 10ahoj neznalku a mozna clen svedku kedarovho v dnesni dobe jede vsechno lepe pod windows protoze je windows 11 jede lepe nez vsechno pod windows 11
Ta hra mi jede z HDD EXT4 asi 10x líp než na SSD s NTFS, kde je Win+hra. A to je co říct, nemyslíš?je co rict myslim a to ze kdyz ti luniks oreze vsechny efekty a krasny tilingy s texturama tak ti to pujde lepe ale tohle vim udelat aj ja ve profesionalnim windows 11 kdyz zakazu ultra nastaveni a to se vykonem rovna luniks ultra nastaveni pozdravuj kedara