Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
MojeFedora.cz informuje, že společnost Nylas oznámila vydání verze 2.0 poštovního klienta Nylas Mail (původně Nylas N1), která již plně podporuje Linux. Obchodní model společnosti je tzv. open core. Samotný klient je open source, ale uživatel si musí připlatit za některé pokročilé funkce. V základu se lze připojit k GMailu nebo libovolnému účtu přes IMAP. Podpora Exchange je pouze v placené verzi. Klient je napsaný nad Electronem.
Tiskni
Sdílej:
To vypovida o tom, ze je asi bezpecny, resp. ze ma nejake featury, ktere bezpecnost zvysuji, ale nerika to nic o tom, ze by to bylo bezpecnejsi, nez treba RC.Tohle naštěstí neplatí. Je diametrální rozdíl mezi garancí, že něco nemůže být zneužito a negarancí zneužití. Cypht garantuje díky mnohým architektonickým, programátorským atd. rozhodnutím vysokou bezpečnost. RC nic takového nedělá (a ani nemůže, protože není od začátku navržený na bezpečné zacházení s daty).
ale nechce se mi verit, ze by to RC neumel, mrknu se.Vždyť jsem odkázal i přímo na GitHub issue, kde to je zmíněné (od roku 2006!). Mimochodem tohle neumí ani ten Thunderbird - ten sice umí více účtů, ale jsou tupě nasázené za sebou a nejsou vůbec propojené ani nic podobného (výjimkou je výběr účtu, ze kterého chci poslat novou zprávu). Tomu rozhodně neříkám dostačující podpora více účtů. Vskutku jsem neslyšel o žádném emailovém klientovi, který by to uměl tak jako Cypht (a to jsem měl tu čest déle než jeden rok dělat maintainera muttu jakožto vysoce konfigurovatelného emailového klienta). Nakonec děkuji za to osvětlení proč se Cypht nelíbí. Souhlasím, že podobnost s TB či RC je téměř nulová, takže pokud se bez ní někdo neobejde, pak pro něho Cypht není vhodná volba.
celou dobu sebou raději všude tahám NB (koupil jsem si malej) + Thunderbird.Já budu rozjíždět právě Cypht jakmile se podaří pohnout s batch modulem. Nyní to řeším přesně tak jak píšeš - Thunderbird na NB. Tahle kombinace má však také mouchy - např. protože su většinu času v zahraničí v různých zemích a emailové účty mám také v různých zemích a emailoví provideři/firmy mají většinou zakázané využívání jejich lokálních SMTP z cizí země (a jiné než lokální SMTP, tedy nějaké v cizí zemi, neposkytují). Tedy musím vždy v dané zemi mít někde server, přes VPN či SOCKS se připojit a poté teprve používat Thunderbird. Cypht by odstranil tu nutnost VPN, SOCKS a Thunderbird, ale stejně bych ho musel mít na více serverech v různých zemích (což mi však již tak nevadí - sdílení konfigurace je s Cypht docela hračka).