Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Vývojáři objevili v kódu známé hry OpenTTD tři bezpečnostní chyby, které mohou vést až ke spuštění škodlivého kódu. Všechny tři jsou v programu poměrně dlouho (nejstarší dokonce od verze 0.1.0) a všechny budou opraveny v nadcházející verzi 1.1.3. Zdroj: H-Online.
Tiskni
Sdílej:
A data ktore mas na desktope pod svojim pouzivatelskym uctom nie su vobec dolezite?Ani ne, stačí to spustit pod "speciálním" účtem určeným k hraní jen her. ... jinak samozřejmě takové chyby je potřeba opravovat, jenom se snažím říct, že hromady chyb jsou i v jiných hrách a nikoho to moc netrápí, proto je bezpečnější ten "speciální" uživatel anebo SELinux.
Ani ne, stačí to spustit pod "speciálním" účtem určeným k hraní jen her
což většina uživatelů pořád masírovaných bezpečností linuxu běžně dělá ...
což většina uživatelů pořád masírovaných bezpečností linuxu běžně dělá ...versus
anebo SELinux.
jenom se snažím říctTak se příště nesnaž říct, a rovnou to řekni :).
proto je bezpečnější ten "speciální" uživatel anebo SELinux.To pak jo. Speciální uživatel není IMO nějaké zázračné řešení, to jsem někomu nastavoval jen kvůli Skype, a to jen nebylo kvůli chybám, ale kvůli obecné nedůvěře v ten software jako takový.
Pokud se to nespouští pod rootem tak v čem je problém?U většiny uživatelů v tom samém, jako kdyby se pod rootem spouštěla.
Rád bych se zeptal, jestli je v následujícím zdrojáku bezpečnostní chyba, či nikoliv
#include <stdio.h> int main(int argc, char **argv){ if(argc > 1){ printf("$s", argv[1]); } return 0; }
Totiž, rád bych věděl, kde je na světě program, u kterého nejde udělat 'buffer overflow'.