Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vývojáři objevili v kódu známé hry OpenTTD tři bezpečnostní chyby, které mohou vést až ke spuštění škodlivého kódu. Všechny tři jsou v programu poměrně dlouho (nejstarší dokonce od verze 0.1.0) a všechny budou opraveny v nadcházející verzi 1.1.3. Zdroj: H-Online.
Tiskni
Sdílej:
A data ktore mas na desktope pod svojim pouzivatelskym uctom nie su vobec dolezite?Ani ne, stačí to spustit pod "speciálním" účtem určeným k hraní jen her. ... jinak samozřejmě takové chyby je potřeba opravovat, jenom se snažím říct, že hromady chyb jsou i v jiných hrách a nikoho to moc netrápí, proto je bezpečnější ten "speciální" uživatel anebo SELinux.
Ani ne, stačí to spustit pod "speciálním" účtem určeným k hraní jen her
což většina uživatelů pořád masírovaných bezpečností linuxu běžně dělá ...
což většina uživatelů pořád masírovaných bezpečností linuxu běžně dělá ...versus
anebo SELinux.
jenom se snažím říctTak se příště nesnaž říct, a rovnou to řekni :).
proto je bezpečnější ten "speciální" uživatel anebo SELinux.To pak jo. Speciální uživatel není IMO nějaké zázračné řešení, to jsem někomu nastavoval jen kvůli Skype, a to jen nebylo kvůli chybám, ale kvůli obecné nedůvěře v ten software jako takový.
Pokud se to nespouští pod rootem tak v čem je problém?U většiny uživatelů v tom samém, jako kdyby se pod rootem spouštěla.
Rád bych se zeptal, jestli je v následujícím zdrojáku bezpečnostní chyba, či nikoliv
#include <stdio.h> int main(int argc, char **argv){ if(argc > 1){ printf("$s", argv[1]); } return 0; }
Totiž, rád bych věděl, kde je na světě program, u kterého nejde udělat 'buffer overflow'.