abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    14.7. 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 399 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    pfSense vs. OPNsense - spor o doménu a nekalá soutěž

    Společnost Rubicon Communications, LLC (Netgate), stojící za projektem pfSense, přišla rozhodnutím WIPO o doménu opnsense.com.

    Vlastník ochranné známky a autorských práv k firewallové distribuci pfSense, postavené na operačním systému FreeBSD, si podle rozhodnutí Rozhodčího a mediačního centra WIPO v dubnu 2014 anonymně prostřednictvím registrátora GoDaddy.com, LLC ve zlé víře zaregistroval doménu opnsense.com. Webové stránky na této doméně (archiv WayBackMachine) následně využil k diskreditaci konkurenčního produktu OPNsense nizozemské společnosti Deciso Group B.V., narušení podnikání konkurenta a nezákonnému získání nepřímé obchodní výhody. Argument, že se jednalo o parodii, u rozhodce nenašel pochopení. O rozhodnutí WIPO informoval projekt OPNsense na svém blogu.

    Distribuce OPNsense je forkem pfSense, který vznikl v roce 2014 z důvodu nespokojenosti se změnou licence projektu pfSense a omezením přístupu k vývojovým nástrojům. K přelicencování poté došlo opakovaně, naposledy v roce 2016 - aktuálně je projekt pod Apache License 2.0. Od přispěvatelů z řad komunity tak již není vyžadována CLA, nicméně změny provedené v samotném operačním systému FreeBSD 11.x od července 2017 již nejsou veřejně dostupné.

    26.11.2017 18:22 | Lol Phirae | Komunita


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    little.owl avatar 27.11.2017 11:40 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pfSense vs. OPNsense - spor o doménu a nekalá soutěž
    Tomu rikam poradne napsana zpravicka.
    A former Red Hat freeloader.
    27.11.2017 12:21 Lol Phirae | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pfSense vs. OPNsense - spor o doménu a nekalá soutěž
    Díky, ale upřímně, tuto zprávičku bych si rád odpustil. Je smutné, že jeden toxický jedinec během 4 let prakticky zlikviduje kvalitní open-source projekt. :-(

    O tom, jak to tam pod vedením dotyčného vypadá, asi výmluvně vypovídají vyjádření spoluzakladatele pfSense Chrise Buechlera (kde reaguje na kritiku přístupu pfSense k jiným projektům), který radši podíl prodal a zmizel k Ubiquiti.
    28.11.2017 07:01 Tukan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pfSense vs. OPNsense - spor o doménu a nekalá soutěž
    Díky za zprávičku. Je.to vždy o lidech. Zase ho do toho projektu k řízení musel někdo pustit,že?
    28.11.2017 21:23 Lol Phirae | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pfSense vs. OPNsense - spor o doménu a nekalá soutěž
    Já už to tak daleko dozadu nepitval, oni se kolem toho motali jako sponzoři, pak z toho vypadl Scott Ulrich (rovněž velmi ve zlém) -- no a když odkoupili tu jeho půlku, tak už jen bylo otázkou času, kdy to jako open-source půjde do kytek úplně, protože Jim Thompson není schopen vycházet absolutně s nikým a open-source nálepka je pro něj akorát dobrá reklama, která zjevně prodává - jinak by s tím všude netapetovali a prostě to normálně uzavřeli.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.