Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Carsten Haitzler (hlavní vývojář WM E17) dnes nabídl zatím jen na mailing listu peníze za řešení bodů ze seznamu TODO, jedná se hlavně o psaní nového kódu, opravování chyb a umělecké návrhy. Pokud máte zájem můžete napsat do oficiálního mailing listu enlightenment-devel@lists.sourceforge.net
Tiskni
Sdílej:
OK - I'm putting out some feelers here to see...
Of all you guys out there - would you ant to get paid bounties for finishing off some TODO items for E17? for fixing certain bugs? Do you have the time lets say over the next coming month to work on this - in return for a little cash for your time and effort? who is up for it? I mean SERIOUS offers only - people who do have or can make the time and do have the skills to do the work?
We have work that covers:
Coding (new code) Debugging (fix known bugs) Artwork (draw us some icons bay-bee) Theme work (en-masse cleanups of the default theme - especially namespace for parts, groups and signal names)
As extra motivation - we may not just have some funds available - but also the ability to become the default desktop for a few 10,000 installs of Linux... so if E can't motivate you, and money doesn't do the trick - maybe being part of pushing a nice desktop out for Linux might do it?
Can we keep this thread down to only those who want to participate - and not a string of comments as I want to track who is willing to do what and I have enough mail to track as-is.