Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
InstallFest je již tradiční víkendový seminář pořádaný studentským klubem Silicon Hill. Letos se koná ve dnech 6. - 7.3 2010 ve školicím centru klubu na kolejích Strahov v Praze. Cílem semináře je představit možnosti současných open source technologií široké veřejnosti. Na základě výsledků ankety loňského ročníku bude tentokrát program věnován tématu "Sítě a bezpečnost".
Můžete se tedy těšit na přednášky, kde se dozvíte, jak jsou vaše data chráněna před nepřítelem. Ukážeme vám, jak si hrát v Linuxu s pokročilým síťovým nastavením či jak si napsat síťovou aplikaci. Pro náročnější uživatele je připravena přednáška o SELinuxu, DNSSEC, linuxovém firewallu, zálohování a nebo třeba o tom, jak si v OpenSolarisu vytvořit virtuální síť pomocí zón. Pro začátečníky je přichystáno motivační demo s ukázkou, jak si lze systém nastavit k obrazu svému. V přímé návaznosti bude následovat workshop, ve kterém si na virtuálních strojích budou moci návštěvníci sami nainstalovat distribuci dle svého výběru (výchozí volba Ubuntu) a naučí se základní práci se systémem.
Více informací, program a další podrobnosti naleznete na http://installfest.cz. Tímto bych všechny zájemce chtěl požádat o vyplnění registračního formuláře - http://installfest.cz/if10/registrace. Registrace není povinná, ale výrazně nám pomůže s organizací akce. Všichni zájemci jsou srdečně zváni!
Tiskni
Sdílej: