Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Již tradiční zprávu s přehledem alokací za uplynulý měsíc přináší blog CZ.NIC. Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení, do ní tentokrát zařadil přehled alokací za celý loňský rok. V článku také opět najdete graf s přehledem nejaktivnějších zemí. Za zmínku jistě stojí i porovnání počtu IPv4 adres na obyvatele u nás, v sousedním Německu a v prosinci velice aktivní Austrálii.
Tiskni
Sdílej:
nepředpokládám, že by někdo uvolnil své adresy a (pro)dal je vznikající konkurenciMyslím, že tenhle předpoklad je chybný. Zadarmo ne, ale za peníze se s nima určitě obchodovat bude.
Unikátní adresa uživatele připojeného k internetu umožňující vzájemnou komunikaci pomocí TCP/IP protokolu - využívá se pro vzdálený přístup do firemní sítě, telemetrické aplikace, bezpečnostní aplikace, webové a e-mailové servery, peer to peer služby.A to jen za 150/měsíc - no nekupte to!
Myslím, že tenhle předpoklad je chybný. Zadarmo ne, ale za peníze se s nima určitě obchodovat bude.V soucasne dobe to pravidla neumoznuji - LIR (ISP) muze adresy vratit registratorovi (v evrope RIPE), ale nemuze je primo prevest (at uz za uplatu nebo ne) jinemu LIRovi.