Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Představeno bylo Raspberry Pi 5 s 2 GB RAM s cenou 50 dolarů.
Tiskni
Sdílej:
skor by mohli upravit ten original chladic na ciste pasivny trosku viac hlinika a bez ventilatora nieco podobne mal aj ODROID XU4 ktory bol dostupny v dvoch verziach s aktivnym a pasivnym chladicom. Pre mna je to bytostna featura mat pasivne chladenie a trochu mi vadi aj spotreba ako ok ma to vyssi vykon ale vyzaduje to silnejsi adapter takto povodne raspberry chcelo 5,1V s 2A. U mna som poriesil Mac Mini s 2011 a teraz mam chvilku casu tak testujem miniitx dosku s J1800 od Biostaru pasivne chladena a mam tu 2x4GB pamet SOODIM.
Founder Eben Upton has introduced a new version of the popular single board computer for those not planning on running memory-intensive applications. The 2GB Raspberry Pi 5 is built on a cost-optimized D0 stepping of the BCM2712, a 16nm application processor from Broadcom. Upton said the new stepping strips out all of the "dark silicon" found on earlier models – functionality intended for other markets that has been permanently disabled but still takes up die space.takze prilezitost udelat neco "slabsiho" byla, ale vzali to radsi cestou optimalizace stavajiciho designu
mikrokontroler, na kterym Linux fakt nerozjedes
16 kb ram na vosmibitovým mcu musí stačit každýmu hele :D ;D