Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Rozsudek Soudního dvora ve věci C-401/19: Povinnost poskytovatelů služeb pro sdílení obsahu online kontrolovat obsah, který uživatelé chtějí nahrát na jejich platformy, před jejich šířením veřejnosti, je doplněna zárukami vhodnými k tomu, aby byla zajištěna slučitelnost se svobodou projevu a informací.
Tiskni
Sdílej:
tolik asi jako k tomu že prej argument šikmou plochou je fallacy :D ;D
slecna mgr sa to po ukazke za 30s nauci.Treba ano, treba ne. Avsak od vysokoskolsky vzdelaneho cloveka by to slo predpokladat, ne?
tak funguju ucnovkyNe, tak by melo fungovat cele skolstvi, aby bylo vyucovano to, co je poptavano, a ne to, co arbitrarne urci od stolu nejaka urednice ci ministr, protoze si mysli, ze za dvacet let bude cool.
Jo a ve finále by bohaté děti chodily do drahých od škol odkud by se je báli vyhodit, aby nepřišli o peníze, takže by se nic nenaučilyRodice soukromou skolu plati prave proto, aby se jejich dite neco naucilo. Kdyz rodice zjisti, ze potomek nic neumi (=vyhazuji penize zbytecne), tak to zacnou resit - bud zkrocenim decka, nebo prechodem na kvalitnejsi skolu.
chudé děti by chodily do levných škol še spatně placenými učitel, tudíž špatně motivovanými, takže by se taky nic nenaučily.To je presne pripad statnich skol. Diky bohu existuji i soukrome skoly, ktere mohou - prave diky prispevkum od rodicu - zaplatit kvalitni ucitele, pomucky,...
Kdo jsi, abys urcoval, co ma byti ... spravne? Spravne je to...A to určil kdo, že je to správné?
Dle tohoto názoru, ve světě kde bude toto dotaženo na 100%, tak v takovém prostředí žít opravdu nechci.Jiste, tva volba.
Aktuálně mají lidé "svobodu" jít k volbám a ovlivnit ten státní aparát, který (v ideálním světě) přerozděluje a chrání slabší...Demokracie ale nuti lidi, kteri proste treba nechteji byti ucastni statnich zverstev jako je statni skolstvi, zdravotnictvi, socialni system, atd, na ne prispivat a ucastnit se jich! To prece neni svobodne.
kolik lidí by na ně dobrovolně přispívalo? - a na základě čeho by vůbec mohli vykonávat svojí aktuální práciJa sice nejsem uplny anarchokapitalista, ale proste by tyto statni sluzby byly poskytovany trhem, pokud by o ne byl zajem. Pokud by o ne zajem nebyl, zanikly by. Uvedomte si, ze pred vznikem uradu XY svet existoval a fungoval. To plati na vetsinu statnich sluzeb.
Kdo má ochránit třeba můj majetek (třeba pozemek), že nepřijde nějaký bohatý podnikatel (Firma) a nevyžene mě z něj, nesbourá ho a nepostaví tam třeba továrnu? Prostě jen proto že Firma má více penez než já, tak mám mít smůlu?Svuj majetek si muzete ochranit sam, pripadne budete platit bezpecnostni agenture, ktera vam zajisti majetek i osobni bezpecnost. Toto zrovna na trhu problem opravdu nebude.
Toto vyzerá na štýl : "Jediný zákon územia je žiaden zákon."
neni protože bez cenzury by někdo moch říct že ten pokrok vlastně neni žádnej pokrok ale jenom ňáký vobyčejný levičácký pitominy :D :D ;D ;D