abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | Humor

    Nizozemský ministr obrany Gijs Tuinman prohlásil, že je možné stíhací letouny F-35 'jailbreaknout stejně jako iPhony', tedy upravit jejich software bez souhlasu USA nebo spolupráce s výrobcem Lockheed Martin. Tento výrok zazněl v rozhovoru na BNR Nieuwsradio, kde Tuinman naznačil, že evropské země by mohly potřebovat větší nezávislost na americké technologii. Jak by bylo jailbreak možné technicky provést pan ministr nijak nespecifikoval, nicméně je známé, že izraelské letectvo ve svých modifikovaných stíhačkách F-35 používá vlastní software.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    dnes 06:00 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 162 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:55 | IT novinky

    Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report za rok 2025 s klíčovými daty o vývoji domény .CZ. Na konci roku 2025 bylo v registru české národní domény celkem 1 515 860 s koncovkou .CZ. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 16 222 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v lednu (18 722) a nejméně pak v červnu (14 559). Podíl domén zabezpečených pomocí technologie DNSSEC se po několika letech stagnace výrazně

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 18:33 | IT novinky

    Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 16:22 | Komunita

    Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Fedora 43 Asahi Remix s KDE Plasma už funguje na M3. Zatím ale bez GPU akcelerace. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | IT novinky

    Red Hat představil nový nástroj Digital Sovereignty Readiness Assessment (GitHub), který organizacím umožní vyhodnotit jejich aktuální schopnosti v oblasti digitální suverenity a nastavit strategii pro nezávislé a bezpečné řízení IT prostředí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Zajímavý software

    BarraCUDA je neoficiální open-source CUDA kompilátor, ale pro grafické karty AMD (CUDA je proprietární technologie společnosti NVIDIA). BarraCUDA dokáže přeložit zdrojové *.cu soubory (prakticky C/C++) přímo do strojového kódu mikroarchitektury GFX11 a vytvořit tak ELF *.hsaco binární soubory, spustitelné na grafické kartě AMD. Zdrojový kód (převážně C99) je k dispozici na GitHubu, pod licencí Apache-2.0.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    17.2. 17:00 | IT novinky

    Podvodné reklamy na sociálních internetových platformách, jako je Facebook, Instagram nebo X, vytvořily loni v Česku jejich provozovatelům příjmy 139 milionů eur, tedy zhruba 3,4 miliardy korun. Proti roku 2022 je to nárůst o 51 procent. Vyplývá to z analýzy Juniper Research pro společnost Revolut. Podle výzkumu je v Česku zhruba jedna ze sedmi zobrazených reklam podvodná. Je to o 14,5 procenta více, než je evropský průměr, kde je podvodná každá desátá reklama.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    17.2. 15:44 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.6 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.2. 03:22 | Nová verze

    Czkawka a Krokiet, grafické aplikace pro hledání duplicitních a zbytečných souborů, byly vydány ve verzi 11.0. Podrobný přehled novinek v příspěvku na Medium. Od verze 7.0 je vedle frontendu Czkawka postaveného nad frameworkem GTK 4 vyvíjen nový frontend Krokiet postavený nad frameworkem Slint. Frontend Czkawka je už pouze v udržovacím módu. Novinky jsou implementovány ve frontendu Krokiet.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (3%)
     (4%)
     (2%)
     (12%)
     (27%)
    Celkem 905 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Pravidel registrace jmen domén a souvisejících dokumentů

    Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Pravidel registrace jmen domén a souvisejících dokumentů. Důvodem je především příprava na zavedení systému aukcí jmen domén, který bude spuštěn v první polovině tohoto roku.

    2.4.2024 12:44 | Ladislav Hagara | IT novinky


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    NUKE GAZA! 🎆 avatar 2.4.2024 17:33 NUKE GAZA! 🎆 | skóre: 37 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Pravidel registrace jmen domén a souvisejících dokumentů
    ,

    ttssss koho si jako myslej že toudlectou šaškárnou dojmou :D :D svým podílem na nezákonný cenzuře jasně ukázali že když skutečně vo něco jde tak ty jejich pravidla vůůbec nic neznamenaj a sou je ochotný porušit klidně i na nezákonnou uřední výzvu kdejakýho zfetovanýho učitele dějáku/něminy z Kolína :D :D šifrafounem napojenýho na 90tkovej organizovanej zločin navíc :O :P :D ;D

    lidem kterejm todlecto poplivání ústavy čr nevadilo nebude ani vadit když si nicky z pravidel udělaj handru i příště, lidi který jim už nevěřej jim jentak znova věřit nezačnou a nicky budou prostě jako muset udělat ňáaký *skutečný* změny, napřiklad vyrazit vodpovědný vedení včetně pana ředitele, duvěra lidí je holt drahá a hóóóódně špatně se dycky ziskavá zpátky :P ;D


    btw kromě různejch drobnejch tweaků tam v odpovědosti za škodu přibyl jeden novej vodstaveček, imo to je spíš víc reakce na DSA a asi to jako neni příprava na případný příští prohraný soudy kuli možnýmu vopakování tý nezákonný státní cenzury:

    Pravidla registrace jmen domén v ccTLD .cz 21.6. Sdružení CZ.NIC neposkytuje a nemá vliv na služby, které jsou či mohou být v souvislostí s registrací nebo užíváním Jména domény využívány (např. služby ukládání uživatelského obsahu - webhosting, provoz e-mailových serverů – mailhosting), obsah, který je prostřednictvím Jména domény (Jmen domén) zpřístupňován, nemůže odstranit či změnit. Sdružení CZ.NIC není povinno aktivně kontrolovat a posuzovat povahu obsahu, který je prostřednictvím Jména domény (Jmen domén) zpřístupňován. Sdružení CZ.NIC může pouze zrušit delegaci anebo registraci Jména domény, a tím znemožnit užívání Jména domény pro jakékoliv účely. Zrušení delegace anebo registrace Jména domény je možné za podmínek uvedených v těchto Pravidlech registrace.

    v pro nás zajimavým bodu 16 (zrušení registrace domény) přibylo todlecto:

    Sdružení CZ.NIC je oprávněno dle svého uvážení zrušit registraci Jména domény, pokud ...... údaje vedené v souvislosti se Jménem domény v Centrálním registru jsou nepravdivé, nepřesné, neúplné nebo zavádějící nebo Držitel na výzvu sdružení CZ.NIC nedoloží jejich správnost způsobem stanoveným sdružením CZ.NIC

    a novej bod

    6.3. Před zrušením registrace Jména domény může být zrušena delegace Jména domény

    na článek 17 (zrušení delegace domény) nesahali. Upravu samozdřejmě potřebuje, udělat z hospodskejch keců na nějakým vokrajovým webu jakože vohrožení 'počitačový bezpečnosti' je asi jako pořřřřádně 'kreativní výklad' :D :D Srabi se ale na članek 17 ještě bojej šahnout páč by to bylo uplně zjevný přiznání chyby :P :P :P :P :D :D :D ;D

    dokument s vyznačenejma změnama u nicek na webu hele

    2.4.2024 18:43 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Pravidel registrace jmen domén a souvisejících dokumentů
    Nastesti od svazacke organizace cznicu nic neocekavam, nic od nich nemusim mit a jejich elfove mi muzou polibit prdel.
    NUKE GAZA! 🎆 avatar 3.4.2024 08:23 NUKE GAZA! 🎆 | skóre: 37 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Pravidel registrace jmen domén a souvisejících dokumentů

    nj ale to eště neznamená že by měli vyklouznout z oprátky ňák snadno :O :O dopustili se cenzury na politickou výzvu a teďko prostě zato musej zaplatit jestli chtěj by jim lidi aspoň trošku znova věřili :D ;D

    nejsem padlá nahlavu a ty jejich hovadiny taky nepoužívám ale spousta lidí třeba má to jejich 'mojeID' k přihlašování do různejch těch portálů vobčana, eshopů knihoven etc.... a teď si vezmi že se kolínckej učitel zase jednou předávkuje a zase bude rozesílat nějaký tý úřední výzvy nebo ukolovat vojenckou rozvědku a nechá třeba fízli se přihlašovat udajema uživatelů tamtoho mojeID do všech těch eshopů/knihoven a šmírovat co si čtou za knížky, co si kupujou, připadně se za ně přihlašovat na různý fóra který to mojeID využivaj (ie. root, lupa) a číst soukromý zprávy nebo vodstraňovat komentáře který by mohly mít 'nepříznivý dopad na společenský diskurz' :O :O když byli schopný šahnout na domény a nijak za to potom nemuseli doplatit, tak proč by se báli dělat nově i todlecto :O :O

    ikdyž se něco takovýho nedotke nás přímo, tak by to bylo v dusledku vohrožení pro celou společnost a určitě by to na nás nějakej negativní dopad mělo :O :O

    3.4.2024 13:01 Valgrind
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Pravidel registrace jmen domén a souvisejících dokumentů
    Sprava narodni domeny by mela byt sverena standardnimu trznimu subjektu, ktery ma incentivu realizovat zisk a nebude podlehat dopisum od vlad a tajnych sluzeb.

    Nebo by bylo fajn vykaslat se na cznic a udelat novou paralelni cz domenu zalozenou na blockchainu... U sveho resolveru bych to moc rad pouzival :-D

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.