Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report 2022, ve kterém upozorňuje na zajímavá data spojená s doménou .CZ. Na konci roku 2022 bylo evidováno celkem 1 463 116 domén. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 17 193 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v listopadu (23 581) a nejméně pak v červenci (13 199). Na rozdíl od předchozích let byl poprvé v historii zaznamenán propad v počtu domén zabezpečených technologií DNSSEC, který klesl o 1,77 procenta na celkových 844 615; tato skutečnost souvisí především se změnou politiky na straně jednoho z velkých registrátorů.
Tiskni
Sdílej:
https://web.archive.org/web/19990826233540/http://www.domeny.cz/smlouva.htm ale Právní forma: zájmové sdružení právnických osobOd 1997 jsou z.s.p.o., i podle tehdejších dokumentů. Zajímavé je, že společnost je dle justice.cz zapsaná až od 2014. Zajímavé, ale zatím v tom nevidím nic zlého.
Marek Antoš, zamestnanec IDG cesko, pracuje pro nacky a jeste sere do ohybani ustavy.Marek Antoš vlastní Internet Info, sadu konkurenčních portálů. I kdyby dělal co říkáš, co to má společného s CZ-NIC?
Dalsi .... delaji pro nejake HPE ci IBM, opet pro nacky.Kdo? CZ-NIC, Internet Info nebo někdo jiný?
Marek Antoš vlastní Internet InfoJedno na koho je to napsany, dela pro zajmy IDG "München" "ostatni info k te jeho historii je PR (cti pohadky)" to je propagace nemeckych produktu pres nemecke agentury, totiz reklamni agentury jsou jen nemecke i pres to ze je nezalozil treba nemec. Ti s tim zajmem. MojeID je produkt od NetID.de(1und1) Mj. 50:50 ze IBM pres cesko ma i prsty v datovych schrankach. Smutne je ze nackove uz ovladli vetsinu sveta a vetsina svetove populace o tom ani netusi.