Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Před třemi lety Mozilla představila Shumway (GitHub, Wikipedia), svobodný interpret Flashe naprogramovaný v JavaScriptu (zprávička). V aktuální vývojové verzi Firefoxu byl Shumway aktivován. Zatím pouze pro videa na Amazon.com. Pomocí předvolby shumway.swf.whitelist lze povolit další stránky.
Tiskni
Sdílej:
Krom toho, vzhledem k tomu, že FF už vypadá prakticky jako kopie Chromu, na který stejně minimálně polovina uživatelů mezitím přešlaNás NSA to veľmi teší, ďakujeme.
Nemáš odkaz na nějaké nezobrazitelné pdf ?Zrovna včera mi přišla jedna faktura v pdf - musel jsem si to otevřít v Okularu. FF měl problém s fonty - písmenka se různě překrývala a moc čitelné to nebylo.
To, co popisuješ, se děje na stránkách, kde je hodně javascriptu ke zpracování. V Mozille na tom pracují, např. projekt Electrolysis by měl výrazně zlepšit odezvu celého prohlížeče, protože zpracování webového obsahu nebude ve stejném procesu, v jakém je uživatelské rozhraní prohlížeče. To otvírá možnosti pro věci, jako že každý tab v prohlížeči bude mít svůj proces, a když se jeden tab zaseká (nebo umře), tak to v ideálním případě neshodí celý program. Schválně píšu v ideálním případě, protože tohle mi v Chromu, který to umí, často nefungovalo.
Taky makají na vylepšování rychlosti zpracování Javascriptu. Jenže Mozilla neprovozuje největší reklamní síť na Internetu a nevyužívá svoje projekty k upevňování monopolu a tudíž nedisponuje takovými finančními prostředky, jako Google. To se logicky odráží na rychlosti vývoje.
Horší moloch, který méně vytěžuje CPU a RAM v porovnání s Chromem. Co ten moloch tedy přesně znamená? Že má ve výchozím stavu na nástrojové liště nějaké ikony pofidérních služeb, které samy o sobě nic "nežerou", když nejsou aktivní? A Chrome není moloch, když má např Native client, kterým si chce Google zavřít ovečky do svého ekosystému na všech platformách?
A ten malware a výchozí konfigurace v porovnáním s Chromem je dobrý vtip