abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart

    Společnost Stickfish dodala terminálové řešení postavené na tenkých klientech Sun Ray 2 pro pokladny v prodejnách řetězce Datart. V první fázi bylo dodáno 70 kusů pro šest prodejen, celkově se plánuje nasadit 700 kusů do všech českých a slovenských prodejen.

    Virtuální displeje Sun Ray 2 v Datartu obsluhují pokladny. V rámci dodávky byla provedena certifikace pro osm externích zařízení typu pokladna, tiskárna či čtečka čárových kódů. Celé řešení běží ve failover režimu.

    Virtuální displeje Sun Ray 2 mají unikátně nízkou spotřebou pouhých 4 wattů. Tyto stroje společnost Stickfish nasadila i u dalších zákazníků, jako jsou ČEPS, Univerzita Pardubice, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně, Městská knihovna v Praze nebo ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce.

    Stickfish nad těmito terminály vyvíjí a dodává virtuální enterprise desktop Raydesk, který výrazně usnadňuje správu klientských desktopů, zvyšuje úroveň zabezpečení sítě. Více ve srovnání kombinace virtuálních displejů Sun Ray a virtuálního enterprise desktopu Raydesk.

    17.10.2008 11:10 | Reklama | Komerce


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    the.max avatar 17.10.2008 14:42 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    dobry;-)
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
    17.10.2008 14:58 Huncut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    datart? to su tie svine predrazene? si maju za co dovolit menit komplet pocitacovu techniku ked maju take marze...
    17.10.2008 15:43 Drašar | skóre: 27 | Velký Týnec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    Pssst nebo dojde na cenzuru :-D
    Patička
    the.max avatar 17.10.2008 17:02 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    Nuti te snad nekdo aby jsi tam nakupoval? Kazdy soudny clovek vi, ze tam nakupovat nema. A ti ostatni? ...osud. Ale na druhou stranu alespon se tam muzes pred nakupem jit podivat na vec, kterou si stejne koupis jinde a levneji (treba na internetu)
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
    17.10.2008 18:32 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    Cilovou skupinu si tyto site obchodu jiste nalezaji. Ja jdu radeji koupit lednicku k nim nez na nejaky posahany eshop.
    17.10.2008 18:44 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    Dát za televizi o 10000 více než kdekoliv jinde (na Internetu)? Děkuji, nechci :-)
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    17.10.2008 18:58 Libor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    Tak to už mají některé ty televize jinde za zápornou cenu, co?
    Rezza avatar 17.10.2008 22:31 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    No ja tam byl dnes, podivat se na telku, at vim, jak vypada ve skutecnosti a jako prumerna cena na eshopech je 23 a tam ji maji za 28, coz si myslim, ze je celkem dost. Na druhou stranu pracku vezmu u nich, dovezou mi ji domu, zapoji...
    18.10.2008 00:24 eXEden | skóre: 13 | blog: Plkoviny | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    To mi připomíná, že jsme si s manželkou objednali v Datartu ledničku a potřebovali jsme otočit dvířek. Napsali si to do objednávky a že za dva dny (sobota) ji dovezou. V sobotu opravdu přijeli dva maníci. Při pohledu na objednávku se ujišťovali, zda-li opravdu chceme dvířka otočit. Po kladné odpovědi se naprosto bezelstně zeptali, jestli mám doma nějaký nářadí, že oni nic nemají. Hodně zaražen jsem jim půjčil nářadí a nechal je být. Po necelé hodině pořád nic nehlásili a po kontrole jsem zjistil, že to ještě nemají hotový. Jeden z nich, co furt blbě kecal a nemakal, začal telefonovat do Datartu a někomu u nich nahlásil, že pokud si ještě někdo objedná tuto ledničku, že nemají nabízet otáčení dvířek, že je to, cituji, "šílená nemožná pakárna". Po těchto slovech jsem je okamžitě vyrazil, dvířka si s tchánem otočil sám (cca 20min) ... takže asi tak zkušenosti s Datartem a jejich dopravou a montáží
    18.10.2008 01:07 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    Kupoval jsem začátkem roku 47" LCD TV za cca 40000,- (na Internetu, nová modelová řada od Philipse, krátce po jejím uvedení na trh). V Datartu ten model tou dobou měli skutečně o cca 10000,- dráž.
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    18.10.2008 01:07 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    Ha, tak přítelkyně mi teď tvrdí, že to bylo dokonce o 15000,- dráž!
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    18.10.2008 10:28 penaten | skóre: 10 | Červený Kostelec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    No je fakt že v Pardubkách už to nějaký ten rok jede :)

    Taková trošku nevýhoda, je vidět že se jedná o kisokový systém, co Vám správce naservíruje na plochu to tam je a ostatní programy lze jen hledat z konzole :) Jinak si nemůžu stěžovat, na to jak bejvá v pardubicích přehlcená síť, je to svižné (relativně :) )
    18.10.2008 11:30 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    Pro nekoho nevyhoda, v podnicich vyhoda :-) Tam neni zadouci, aby si zamestnanci spousteli treba solitaire ..
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    18.10.2008 12:12 penaten | skóre: 10 | Červený Kostelec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    To jo souhlasím, vono i studenti svým způsobem mají motivaci poslouchat :D
    18.10.2008 14:15 grigg | skóre: 12 | blog: grigg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    Zalezi na zakaznikovi, nam reseni postavene na Sun Ray odmitl, protoze jim chybel Solitaire,...
    19.10.2008 09:29 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    a to se nedal vytáhnout na plochu? ;-)
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    22.10.2008 06:06 Milan Jurik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stickfish dodal terminály Sun Ray 2 pro Datart
    Existuje spousta nasazeni doplnena pristupem na MS Windows farmu (napriklad u Verizon Wireless)
    18.10.2008 21:00 Nicco | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Maju tam vindousy?
    Predtym mali klasicke pccka s LCD monitormi. Mali tam nejaky WNT/2000 a RDP na vzdialeny Win a tam uz bola nejaka ta tabulka z Deplhi od nejakej hodne neznamej s.r.o. za par mega. Neviem ako teraz, ale vsimol som si napriklad v Brne vo Vankovce, na prvom poschodi Peek&Clopenburg maju stary ?suse? linux s KDE 1.x.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.