abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Sudo pro Windows?

    Microsoft na svém blogu Windows Command Line představil sudo pro Windows. Příspěvek byl ale následně odstraněn (kopie na Archive.today). Stejně tak v příspěvku zmíněný repozitář na GitHubu.

    8.2.2024 15:33 | Ladislav Hagara | IT novinky


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    JiK avatar 8.2.2024 15:41 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    proc to zrusili?
    8.2.2024 16:56 VoDo | skóre: 12 | blog: Archi3mini
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    protoze tam byl odkaz na windows linux.exe jadro, prechazeji
    btw I use Archi3 :) Someday you will own nothing and be happy
    AsciiWolf avatar 8.2.2024 16:08 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    Super! Teď ještě přidat "grep" jako alias na PowerShellí Select-String (tak, aby fungoval jako *NIXový grep, nikoliv defaultní sls) a přidat podporu SFTP do Exploreru.
    8.2.2024 17:01 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    sftp je historie...
    AsciiWolf avatar 8.2.2024 19:06 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    Tak určitě. A co doporučuješ jako alternativu?
    9.2.2024 17:03 666
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    Scp?
    9.2.2024 18:04 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    Since OpenSSH 9.0, the program has been updated to use the newer, more secure SFTP protocol
    Takže alternatívou k novšiemu a bezpečnejšiemu SFTP je postarší a menej bezpečný scp. Dobre vedieť ktorý z nich odporúčaš.
    k3dAR avatar 10.2.2024 01:08 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    Placas nesmysly, myslel sem ze kvuli iVyplachu, ale koukam ze macOS ma naklikatelne sdileni pres sftp jako RemoteLogin share, takze placas asi jenen z blbosti...
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    10.2.2024 01:15 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    scp/sftp jsou protokoly na takove to domaci prenaseni dat... v enterprise zalohy delas pres klient/server nebo je sypes na nejaky objektovy storage, nejakou synchronizaci delas taky pres nejaky objektovy storage, pak tady mame smb/nfs... v posledni dobe vidim cim dal vice objektovych storage a ftp/sftp/scp je jenom u historickych veci. Na macu pouzivam smb a iscsi....
    10.2.2024 07:55 Want
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    Sorry, ale ty očividně nemáš šajna co ve skutečnosti používáš a jak to interně funguje.
    10.2.2024 15:03 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    :D pobavilo, diky! Se podivej nekdy jak funguje treba amazon s3 a jine podobne object storage... a treba mi v nem najdi nejake ftp/sftp/scp... :D
    k3dAR avatar 10.2.2024 21:12 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    https://aws.amazon.com/blogs/aws/new-aws-transfer-for-sftp-fully-managed-sftp-service-for-amazon-s3

    ale je to irelevantni, pokud nekdo rekne ze by chtel SFTP v Exploreru, tak asi proto ze SFTP pouziva, treba proto ze ma ruzne remote Linux servery s povolenym jen SSH a bylo by nelogicke tunelovat v SSH provoz Samby kdyz tu mame SFTP...

    jinak je tost nevhodne to tvoje hazeni SCP a SFTP do jednoho pytle, protoze zatimco SCP je povazovane za zastarale, tak SFTP ne...
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    11.2.2024 15:01 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    On to nehádže do jedného vreca. On len nevidel to S, a myslel si že je to FTP. I keď ešte bolo okrem toho aj FTPS.
    12.2.2024 20:31 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    Porad uvadis historicke duvody ktere samozrejme chapu, ale u novych reseni je to proste nesmysl. Odkaz na amazon ktery ti umoznuje sve historicke sracky nahrat pres historickej protokol je irelevantni, amazon chce prodavat a tak ti jako zakaznikovi se srackama vyjde vstric.
    k3dAR avatar 12.2.2024 23:34 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    nejen historicke, ale i soucasne a budoucni... u noveho serveru opet samozrejme nahodim sshd a rovnou pres sftp bezproblemu kopiruji...
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    8.2.2024 16:52 Bob
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    Vam se to po-unixovani windowsu libi? Vzdyt to byla jedina diverzitni alternativa.
    8.2.2024 18:42 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    Znáš MS Bob?
    8.2.2024 17:26 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    runas už není cool?
    8.2.2024 19:46 koroptev
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    za chvili budou windows lepsi linux nez linux
    8.2.2024 21:28 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    Pokiaľ Windowsu ostane ten schizofrenický control panel a štyri či koľko rôznych grafických rozhraní to má v sebe, tak budú lepšie a stabilnejšie ako celý Apple.
    9.2.2024 20:43 koroptev
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    prasky

    ale v jinou dobu nez alkohol
    9.2.2024 21:44 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    Je videt, ze Peter je odbornik. Sudo na windows pry vyresi stabilitu a vsechny ostatni problemy a konecne budou lepsi nez mac. Jsem zvedav kdy ale pak nastane rok linuxoveho desktopu kdyz tady budou windows se sudo ktere vyresi vsechny windows problemy.
    10.2.2024 08:57 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    Windows má nikoľko aktívnych kontrol panelov, a to je čistá schizofrénia. Tvoje prášky by ozaj mali v tej firme fasovať.
    8.2.2024 19:56 sclerometer
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?
    repo je zpátky s jedním, dvě hodiny strarým commitem, tak se jim možná podařilo něco leaknout.
    10.2.2024 01:11 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sudo pro Windows?

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.