NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Vypadá to, že po prohlížeči Swiftfox se slehla zem. Jeho webové stránky jsou smazány (patrně od včerejšího odpoledne), ale informace se k tomu zatím nikde neobjevily.
Tiskni
Sdílej:
Bud nevies dobre po anglicky, kedze nechapes o co vo Swiftfoxe ide, alebo si zakazdym upravujes Firefox prepisom zdrojoveho kodu, kedze si ho vies nastavit lepsie ako zufalci co pouzivaju Swiftfox. Swiftfox pouziva aj moja 6 rocna dcera a pri jej vyuziti netu hlavne pre hranie flashovyx hier je ta optimalizacia na jej 64 bit procesor je super...Ano, toto je presne cilova skupina. Zoufalec, co si neumi nastavit prohlizec a necha si vyplachnout mozek kdejakou hovadinou, kterou autor zverejni na webu.
64bit flash od Adobe neexistuje. Muzes pouzit gnash, ktery pada jako hrusky na podzim, nebo nspluginwrapper, ktery pada zhruba stejne, a navic urcite z 32bitoveho pluginu 64bitovy neudela. Ani jedno z toho onen swift zazrak neobsahuje.
Takze varianty:
- autor skutecne nic dalsiho nedela a vyborne se bavi tim, kolik blbu se necha nachytat na tenhle "supervykonny" prohlizec s jeho logem
- autor tam pridal buhvico a proto trvdosijne odmita zverejnit zdrojaky
Ani v jednom z pripadu vazne nechapu, proc bych takovou vec proboha mel pouzivat, misto abych si stahnul FF primo od zdroje.
No jo, je to zpět. A to jsem s tou zprávičkou čekal celý den, jestli se neobjeví, a včera večer jsem si říkal, že pořád nic, tak…
No jo no, trapas :-p