Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Společnost Squelle uvolnila zdarma ke stažení výukové materiály k Drupalu 7, které byly původně určené jako podpora pro školení. Tutoriály byly od začátku zamýšleny tak, aby byly použitelné i pro samostudium. Jednotlivé znalosti si osvojíte na konkrétních příkladech, které na sebe navazují a dohromady tvoří „recept“ na tvorbu jednoduchého webu. Díla jsou licencována pod CC BY-SA.
Tiskni
Sdílej:
Tak to býva. Kedysi dávno (teda asi pred rokom) som došiel do štádia kedy som si povedal nikdy viac nebudem prepisovať cudzí kód kvôli drobnosti. Vtedy išlo o jednu mini drobnosť a pretiahlo sa to na nejaký cca mesiac ladenia (doteraz to nefunguje, ale tak našťastie som potom odišiel z bývalej firmy takže to má na krku niekto iný).
Teraz robím našťastie už špecializované veci, takže žiadne hrabanie sa v CMS-kách, cudzom kóde ... Všetko sa robí pekne namieru, občas sa použije CMS ako komponent, nie ako hlavná súčasť (pod CMS myslím django-cms alebo niečo podobné čo sa dá skôr chápať ako framewerk).
V tom konkrétnom prípade to skúsim bolo pár hodín. Deň potom prišlo hlásenie, že niekde to nefunguje tak sa to opravovalo. Deň potom prišlo ďalšie chybové hlásenie ... niekedy ich prichádzalo viacej denne. Nakoniec zákazník rezignoval a zvykol si, že veľa toho čo tam nejak fungovalo sa jednou nezmyselnou požiadavkou rozbilo. Teraz pokiaľ viem píše len keď sa to až moc poserie ale to už noví programátori vysvetlia, že sa to proste posralo a nikto nevie čo s tým ale že hádam to bude lepšie keď sa toho nebudú chytať.