Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Výsledek hlasování: Výchozím grafickým motivem Debianu 13 aneb Trixie bude Ceratopsian.
Tiskni Sdílej:
Mno, stále je to graficky nesrovnatelně lepší, než ty jejich uncanny valley Memoji.
Což teda nevyvrací, že ten grafický motiv Debianu 13 je na úrovni Windows 3.11. Ale to je tak nějak v případě konzervativního Debianu běžným standardem.
Na druhou stranu Debian 13 samotný se zatím zdá být fajn vydáním. Je tam aktuální GNOME 47, aktuální KDE 6.2 a spousta dalšího kvalitního softwaru v aktuálních či dostatečně nových verzích. Pro konzervativnější (či workstation / server) použití to bude na pár let jistota. Možná jen některé specifické funkce týkající se v případě desktopu HDR, které přibydou až v GNOME 48 a KDE 6.3 by mohly chybět, ale možná se Debian dočká jejich backportu.
tetka ukaz i to jak vipadalo debian te dobeNemate cestinu ve skole? Mimochodem vypadal nejak takhle.
Kooperativní multitasking - Řízení si navzájem předávají jednotlivé procesy, je velmi zranitelný. V tomto případě záleží na každé úloze, jak často svým systémovým voláním umožní předat řízení zpět operačnímu systému, aby mohlo dojít ke spuštění jiné úlohy.Tak tohle uměl i ZX Spectrum, a dokonce lépe: https://www.youtube.com/watch?v=0fQ1A_fSOzU Kouzlo téhle hry spočívá v tom, že levý a pravý panel jedou jako samostatné procesy v multitaskingu, navíc se sdílením kódu, což je věc kterou se Wyndejsi nenaučily dodnes!
- Jaký je rozdíl mezi Windowsy 3.1 a 3.11? - Spočítej si to na kalkulačce ve Windows.A dodnes neumí správně ani 1+2*3