Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Vyšlo Wine 1.3.12. Přináší první kroky v integraci s DOSBoxem, winemenubuilder podporuje vícero velikostí ikon a vylepšení se dočkal i prohlížeč nápovědy.
Tiskni
Sdílej:
Navíc pokud lze rozeznat dosovou aplikaci od win aplikace ještě před jejím spuštěním, bylo by vhodné to spíše zavést do systému (třeba do MIME typů).Spoznať sa to dá (exe súbor s DOS programom má len MZ hlavičku).
Co se týče Wine, vidím spoustu jiných míst, kterým je potřeba věnovat větší pozornost. Např. by bylo vhodné spíše umožnit integraci Wine s Linuxovými aplikacemi tak, aby tam, kde je to možné šlo předdefinovat a použít nativní linuxový software místo Wine/windows ekvivalentů (třeba při kliknutí na odkaz ve win aplikaci, by se u mě spustila Opera nainstalovaná v Linuxu a zobrazila požadovanou stránku, místo win Javy použít tu co mám již v systému, místo .NET umožnit použití linuxového Mono, atd..)Minimálne niektoré aplikácie (nechcú sa mi testovať úplne všetky) používajú predvolený webový prehliadač v systéme (pravdepodobne sa použije vždy vtedy, keď sa použije klasická open funkcia na "otvorenie" webového odkazu).
A když už jsem u toho, překopat a rozšířit by potřeboval třeba i samotný program winecfg, navíc nějak mi hlava nebere, proč se na jednoduché utility pro wine používá čisté wine API, když by se mnohem pohodlněji daly psát třeba za pomocí FoxToolkitu, který lze dobře přeložit pod Wine a aplikace pod ním napsané tam fungují naprosto spolehlivě....A WinHelp naprogramujú v Gtk+, Notepad v Qt...?
Nevím, nechci kazit všeobecné nadšení svým remcáním, ale mě tahle novinka moc zrovna nenadchla. Spíš mě připadá jako zabývání se zbytečnostmi a rozšiřování již tak dost rozsáhlého projektuAk píšeš o tom integrovaní s DOSBox, tak je to len pár riadkov kódu a robí to presne to, o čom si písal vyššie (a teda ak Wine nevie spustiť DOS program, použije sa systémový DOSBox).
Minimálne niektoré aplikácie (nechcú sa mi testovať úplne všetky) používajú predvolený webový prehliadač v systéme (pravdepodobne sa použije vždy vtedy, keď sa použije klasická open funkcia na "otvorenie" webového odkazu).Máš pravdu, zkoušel jsem to teď na CodePadu, a opravdu to fungovalo. Když jsem to zkoušel minule a před tím tak to nefungovalo (myslím, že se jednalo o nějaké hry v oknech). Nicméně nevím, kde ta nastavení bere, protože u mě otevírá všechny typy odkazů a adres v Konqueroru. Nevím, jestli je to možné nějak změnit, jak bude chvilku čas mrknu do registrů (u mě by měla být pro "http" Opera a pro "mailto" thunderbird.)
A WinHelp naprogramujú v Gtk+, Notepad v Qt...?Ne, tak to myšleno nebylo. Vybrat jeden funkční toolkit a v něm ty utilitky tvořit. ;) Já navrhuji FoxToolkit, protože vím, že skvěle funguje jak na Linuxu, tak ve Wine i Windows (včetně bezproblémové kompilace samotné knihovny. Navíc je velmi jednoduchý, neobsahuje mraky zbytečností.)
Ak píšeš o tom integrovaní s DOSBox, tak je to len pár riadkov kódu a robí to presne to, o čom si písal vyššie (a teda ak Wine nevie spustiť DOS program, použije sa systémový DOSBox).Ano, ale myslím, že by to šlo dělat lépe. Nevím např. proč by si mělo Wine před každým spuštěním Dos aplikace zjišťovat zda je přítomný Dosbox. Tohle by měl být problém systému a jeho uživatele. Jak jsem psal výše - Dosové aplikace na systémové úrovni asociovat s Dosboxem a Wine by pak žádalo o spuštění dosové aplikace systém a o nic dalšího se nestaralo. Navíc je otázkou jak v budoucnu ten kód nabude. Ve zprávičce se píše, že jsou to první kroky. Myslím, že Wine by se samo Dosovými aplikacemi jako takovými už zabývat nemělo, maximálně umělo spouštět a obsloužit win. programy komunikující pře příkazovou řádku.