Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Vyšlo Wine 1.3.12. Přináší první kroky v integraci s DOSBoxem, winemenubuilder podporuje vícero velikostí ikon a vylepšení se dočkal i prohlížeč nápovědy.
Tiskni
Sdílej:
Navíc pokud lze rozeznat dosovou aplikaci od win aplikace ještě před jejím spuštěním, bylo by vhodné to spíše zavést do systému (třeba do MIME typů).Spoznať sa to dá (exe súbor s DOS programom má len MZ hlavičku).
Co se týče Wine, vidím spoustu jiných míst, kterým je potřeba věnovat větší pozornost. Např. by bylo vhodné spíše umožnit integraci Wine s Linuxovými aplikacemi tak, aby tam, kde je to možné šlo předdefinovat a použít nativní linuxový software místo Wine/windows ekvivalentů (třeba při kliknutí na odkaz ve win aplikaci, by se u mě spustila Opera nainstalovaná v Linuxu a zobrazila požadovanou stránku, místo win Javy použít tu co mám již v systému, místo .NET umožnit použití linuxového Mono, atd..)Minimálne niektoré aplikácie (nechcú sa mi testovať úplne všetky) používajú predvolený webový prehliadač v systéme (pravdepodobne sa použije vždy vtedy, keď sa použije klasická open funkcia na "otvorenie" webového odkazu).
A když už jsem u toho, překopat a rozšířit by potřeboval třeba i samotný program winecfg, navíc nějak mi hlava nebere, proč se na jednoduché utility pro wine používá čisté wine API, když by se mnohem pohodlněji daly psát třeba za pomocí FoxToolkitu, který lze dobře přeložit pod Wine a aplikace pod ním napsané tam fungují naprosto spolehlivě....A WinHelp naprogramujú v Gtk+, Notepad v Qt...?
Nevím, nechci kazit všeobecné nadšení svým remcáním, ale mě tahle novinka moc zrovna nenadchla. Spíš mě připadá jako zabývání se zbytečnostmi a rozšiřování již tak dost rozsáhlého projektuAk píšeš o tom integrovaní s DOSBox, tak je to len pár riadkov kódu a robí to presne to, o čom si písal vyššie (a teda ak Wine nevie spustiť DOS program, použije sa systémový DOSBox).
Minimálne niektoré aplikácie (nechcú sa mi testovať úplne všetky) používajú predvolený webový prehliadač v systéme (pravdepodobne sa použije vždy vtedy, keď sa použije klasická open funkcia na "otvorenie" webového odkazu).Máš pravdu, zkoušel jsem to teď na CodePadu, a opravdu to fungovalo. Když jsem to zkoušel minule a před tím tak to nefungovalo (myslím, že se jednalo o nějaké hry v oknech). Nicméně nevím, kde ta nastavení bere, protože u mě otevírá všechny typy odkazů a adres v Konqueroru. Nevím, jestli je to možné nějak změnit, jak bude chvilku čas mrknu do registrů (u mě by měla být pro "http" Opera a pro "mailto" thunderbird.)
A WinHelp naprogramujú v Gtk+, Notepad v Qt...?Ne, tak to myšleno nebylo. Vybrat jeden funkční toolkit a v něm ty utilitky tvořit. ;) Já navrhuji FoxToolkit, protože vím, že skvěle funguje jak na Linuxu, tak ve Wine i Windows (včetně bezproblémové kompilace samotné knihovny. Navíc je velmi jednoduchý, neobsahuje mraky zbytečností.)
Ak píšeš o tom integrovaní s DOSBox, tak je to len pár riadkov kódu a robí to presne to, o čom si písal vyššie (a teda ak Wine nevie spustiť DOS program, použije sa systémový DOSBox).Ano, ale myslím, že by to šlo dělat lépe. Nevím např. proč by si mělo Wine před každým spuštěním Dos aplikace zjišťovat zda je přítomný Dosbox. Tohle by měl být problém systému a jeho uživatele. Jak jsem psal výše - Dosové aplikace na systémové úrovni asociovat s Dosboxem a Wine by pak žádalo o spuštění dosové aplikace systém a o nic dalšího se nestaralo. Navíc je otázkou jak v budoucnu ten kód nabude. Ve zprávičce se píše, že jsou to první kroky. Myslím, že Wine by se samo Dosovými aplikacemi jako takovými už zabývat nemělo, maximálně umělo spouštět a obsloužit win. programy komunikující pře příkazovou řádku.