Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Blogový zápisek na kde.org shrnuje práci odvedenou na portu poštovního klienta KMail na Akonadi a výsledky nedávného Berlínského sprintu pro tento program. Některá vylepšení, jež přinesla tato snaha o použitelnější KMail, budou portována do opravných verzí řady 4.7, většina z nich se však objeví až v KDE SC 4.8, nyní je možné tyto změny testovat v gitové verzi.
Tiskni
Sdílej:
Zrovna minulý týden jsem zkoušel PIM v KDE SC 4.7.1 a musím říct, že hlavním kamenem úrazu bude asi naprosto otřesný design.
Naprosto nejhnusnější jsou zřejmě kontakty a i kalendář v porovnání s konkurencí aspiruje na titul šeredka roku. Co se týká KMailu, byl jsem zhrozen, že přechod z QT3.x na QT4.x se prakticky neprojevili na úrovni designu a designové věci, které mi vadily už tenkrát jsou tam stále. Například jde o číslo s počtem emailů v jednotlivých složkách, které je přilepeno k pravému okraji a vypadá to naprosto hnusně, i když pár pixelů velká mezera by s tím udělala zázraky. Také způsob zobrazení emailů v mailboxu je naprosto hrozný - přeci jen v době Gmailu tady takový design už dávno nemá co dělat. Asi jediná aplikace která se mi líbí a aktivně ji používám je KJots, i když asi pomalu a jistě přecházím na multiplatformní a vynikající Zim.
Co musím pochválit je integrace s Akonadi. Sice to má ještě mnoho much, ale konečně se začíná reálně rýsovat spolupráce s Google aplikacemi.
Pokud nebudu komentovat zrovna konkrétně MySQL, tak kde jinde by to mělo být?Treba SQLite (to jim zatim tusim nefunguje).
Osobně jsem proto, že místo toho, aby si každý projekt vymýšlel své vlastní úložiště (a každý to udělal jinak blbě), to nechat profesionálům.A opravdu neni pro BFU s jednim uctem a dvema maily denne porad bezici MySQL/PostgreSQL overkill?
A opravdu neni pro BFU s jednim uctem a dvema maily denne porad bezici MySQL/PostgreSQL overkill?
Není. Protože, až to jednou začnou používat, bude na to ten celý systém připraven. Zatímco kdyby se to dělalo pro provoz "dvou mailu" tak to nebude fungovat nikdy.
Zatímco ten PostgreSQL se dá nastavit tak, aby si bral minimum prostředků (a potom tomu lze kdykoliv podle potřeby přidat), tak na nějakém "plain text" souboru nelze nastavit nic.
Například jde o číslo s počtem emailů v jednotlivých složkách, které je přilepeno k pravému okraji a vypadá to naprosto hnusně, i když pár pixelů velká mezera by s tím udělala zázraky.Vzdyt si to muzete naroztahovat, jak chcete (vizte screenshot)
Také způsob Také způsob zobrazení emailů v mailboxu je naprosto hrozný - přeci jen v době Gmailu tady takový design už dávno nemá co dělat.Razeni podle konverzaci jde zapnout uz asi 10 let, pak je to mnohem prijemnejsi.