Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Možná to chtělo checkboxy, ale prostě si vyberte to hlavní.
Technické důvody po hlubším zamyšlení mimochodem můžou znamenat více věcí:
Ale nakonec se tím prostě nezabývám – v místě, kde lišky dávají dobrou noc (přenos z lišky na člověka není znám), popř. potkávám furt těch samých několik lidí.
Což je tedy řádově sofistikovanější úvaha, než jakou pozoruji u různých konspiračních teoretiků.
Osobně si myslím, že už to není potřeba, sociální stigmatizace nakažených („trajdal v zahraničí a přitáhl to“) skončila s tím, jak se nákaza stala mainstream.Tak to ani náhodou. Lůza pořád potřebuje mít koho lynčovat.
erouška by ničemu nezabránila i kdyby jako byla poviná pro všecky protože toje prostě takovej doplňkovej prostředek do situace kdy všecko vostatní už funguje si myslim nóó a u nás nefunguje skoro nic :O :O
nóóó ale možná žeto jako nakonec je dobře :O :D :D ;D
Centrální "buzeraci" (pokud tomu nošení roušek a mytí rukou chceme tak říkat) ve Švédsku sice nemají, ale pokud si v kanceláři dvakrát kýchnete, čeká se od vás, že se promptně uklidíte domů a vylezete až 48 hodin po odeznění všech symptomů.Jenže přesně tohle je ten jediný správný přístup! Ne jako v u nás, kde DRTIVÁ VĚTŠINA obyvatelstva NEPOCHOPILA jak funguje rouška, kdy dává smysl a kdy ne. Už i největší bázlivci v mém okolí pochopili, že v ČR je něco divně, když se lidé, co mají pocit že jsou nakažení musejí nechávat za drahé peníze sami testovat, a přesto že se u nich nákaza potvrdila, zůstávají bez většího povšimnutí. Hlavně že se tady klade takový důraz na šmíráckou aplikaci. Nebudu to dal rozvádět, ale je to jen další z mnoha ničím výjimečných viróz, které se věnuje větší pozornost, než si zaslouží.
Akorát nahrazuje buzeraci státní, která mà aspoň jasně daná pravidla, buzerací sociální, kdy je každý jedinec s kapesníkem potenciální zkázonosič.Pokud nejsi slepý a hluchý, tak ti nemohlo uniknout, že jsou vyhlašovaná "opatření" naprosto chaotická. A ve skutečnosti opakují jedinou mantru ROUŠKY. Ačkoliv je právě na příkladu naší země vidět, že to je od samého počátku naprostý nesmysl. To co na počátku zafungovalo byl strach a panika. A to tím, že většina obyvatel seděla na zadku doma a nikam nechodila. Jenže takhle se dlouhodobě existovat nedá! A pokud jde o tu tvou "buzeraci sociální". Tak je zcela na místě, protože ten kdo je nemocný nakažlivou nemocí nemá co trajdat po ulicích! Bez ohledu na to zdali má či nemá roušku!
To si děláš prdel?! Přečti si pořádně co jsi napsal a zamysli se nad aktuálním stavem:Více chaotická než "pravidla", která nikdo oficiálně nevyhlásil a každý si je tedy vykládá a dodržuje po svém? Mně ta pravidla až tak chaotická nepřijdou, navíc ten "chaos" vzniká zčásti i proto, aby se uspokojili všichni křiklouni, kteří budou až do zemdlení tvrdit, jak jsou roušky k ničemu.Akorát nahrazuje buzeraci státní, která mà aspoň jasně daná pravidla, buzerací sociální, kdy je každý jedinec s kapesníkem potenciální zkázonosič.Pokud nejsi slepý a hluchý, tak ti nemohlo uniknout, že jsou vyhlašovaná "opatření" naprosto chaotická. A ve skutečnosti opakují jedinou mantru ROUŠKY. Ačkoliv je právě na příkladu naší země vidět, že to je od samého počátku naprostý nesmysl.
To co na počátku zafungovalo byl strach a panika. A to tím, že většina obyvatel seděla na zadku doma a nikam nechodila. Jenže takhle se dlouhodobě existovat nedá!Ale prdjals. Zafungovala karanténní opatření, tedy i ty roušky. Jak to vypadá, když se ta pravidla uvolní je vidět právě teď.
A pokud jde o tu tvou "buzeraci sociální". Tak je zcela na místě, protože ten kdo je nemocný nakažlivou nemocí nemá co trajdat po ulicích! Bez ohledu na to zdali má či nemá roušku!Ach jo...
A tobě připadá normální, že…Až budeš sedět v kanceláři v zemi, kde se sází na to, že jsou všichni děsně zodpovědní, možná nad tím budeš přemýšlet jinak.
- …někdo utíká kamsi jen proto aby se vysmrkal?
Pokud sám žádné příznaky nemá, proč by měl zůstávat doma? Navrhuješ, aby kvůli jednomu nemocnému zůstávaly doma celé rodiny?
- …někdo má v domácnosti osobu s chřipkou a přesto leze do práce?
Dobrá, dejme tomu, že nošení roušek může zůsobovat [X] nemocí.
- …že všichni jak pitomí sledují vývoj nákazy covidem, aniž by si všímali toho, že se zvyšuje počet onemocnění, které mají spojitost pro změnu s poviným nošením roušek?
Už to tady padlo několikrát. A opakuji to od samého počátku: kdo je rizikový, nebo se nákazy bojí, ať neleze mezi lidi a když už, tak ať si nosí respirátor!O dva řádky výše tvrdíš, že nošení roušek způsobuje zdravotní problémy, o respirátoru platí to samé a ještě víc. Navíc COVID-19 se nešíří jen přes dýchací cesty, třeba oči ti respirátor neochrání. A pokud dělám třeba průvodčího ve vlaku, mezi lidi prostě musím ať chci, nebo ne.
Viry a bakterie tady byly a budou co svět světem stojí. A každý dříve či později stejně na něco umře. Rouškovým buzerantům nedochází, že jim stejně neuniknou, protože ta rouška je pro ně ideální živnou půdou. A osoba, která žije ve sterilním prostředí je pro ně ideální živnou půdu, protože u ní nebudou mít konkurenci!Naprosto irelevantní argument, bavíme se o prevenci šíření COVIDu-19 a ne infekcí obecně. Je podstatné si uvědomit, že COVID-19 lze účinně brzdit jen *preventivními* opatřeními. Např. Babišovo velkolepé trasování je opatření reaktivní a v případě rychlého nárůstu nakažených je úplně k ničemu, jak je ostatně teď vidět. Na jaře zafungovala preventivní opatření velmi dobře a teď budou fungovat taky, jakmile se důsledně zavedou a začnou dodržovat. Musí se to ale stát dřív, než počet nakažených překročí kritickou mez ale to je ti asi jasné.
Počet případů klesal všude v Evropě zejména kvůli letnímu počasí, kdy má člověk přirozeně silnější imunitu.Já tomu teda nerozumím, ale někde tvrdili, že na začátku infekce to imunitní systém vůbec nedetekuje.
Tiskni
Sdílej: